Mistry světa přijme na Hradě prezident

České hokejisty přijme odpoledne na Pražském hradě prezident Václav Havel. Prezident hokejistům poblahopřál v telegramu už v neděli večer okamžitě po jejich vítězství nad Finy, dnes jim osobně poděkuje za vzornou reprezentaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězství se včera oslavovalo na Staroměstském náměstí. Letadlo s hokejisty přistálo na starém ruzyňském letišti krátce před polednem. Po příletu zamířili na Staroměstské náměstí, kde už na ně čekalo přes 30.000 fanoušků a mnoho lahví šampaňského. Oslavy titulu mistra světa tam probíhaly se vším, co k nim patří. Atmosféru zachytila reportérka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Helena Šulcová.

Pro zisk zlaté medaile byla podle útočníka Davida Výborného rozhodující soudržnost týmu.

Hokejisté toho příliš nenaspali a působili velmi unaveně, někteří si dokonce ještě před odjezdem odcházeli sednout do autobusu. Fanoušci je však nechtěli nechat odjet.

Mezi prvními, kdo včera českým hráčům poblahopřál k úspěchu byl prezident Václav Havel. Jak uvedl Havlův mluvčí Ladislav Špaček, v telegramu, který reprezentačnímu týmu zaslal, se píše: "Milí přátelé, věřil jsem vám a těšil jsem se spolu se svými spoluobčany, že zvítězíte a stanete se potřetí mistry světa. Váš výkon byl vynikající, všechny nás potěšil a díky vám je jméno naší země opět známější."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme