Mistry světa v házené se stali Němci

Titul házenkářských mistrů světa získali potřetí v historii Němci. Ve finále v Kolíně nad Rýnem porazili Polsko 29:24. U našich západních sousedů vyvolalo vítězné tažení německých házenkářů podobnou vlnu euforie, byť v menším měřítku, jako při loňském fotbalovém šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí házenkáři slaví zisk titulu | Zdroj: ČTK

Co se loni na mistrovství světa nepovedlo jejich fotbalovým kolegům, dokázali letos na domácí půdě němečtí házenkáři. Svěřence Heinera Branda, který světový titul získal před 29 lety i jako hráč, hnalo za splněním zlatého snu 19 tisíc diváků ve vyprodané kolínské aréně.

"Ještě před dvěma týdny jsem byl na dovolené. Trenér mi ale dal důvěru a jsem šťastný, že jsem mohl být přitom. Být mistrem světa ve vlastní zemi, co hezčího může být...?" řekl v televizi ARD veterán Christian Schwarzer, kterého kouč povolal do týmu na poslední chvíli.

Němci měli otěže zápasu pevně v rukou s výjimkou úseku mezi 38. a 45. minutou, kdy málem prohospodařili sedmigólový náskok a navíc přišli o zraněného gólmana Henninga Fritze. Potom už ale duel s polskou družinou, které v základní skupině podlehli, bezpečně kontrolovali.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme