Most zahájil premiérovou ligovou sezónu vítězstvím

Fotbalisté Mostu zvítězili v historicky prvním zápase v nejvyšší soutěži. V úvodním kole Gambrinus ligy porazili favorizované Teplice 2:1. Příbram otočila nepříznivý vývoj utkání s Brnem a nakonec vyhrála také 2:1. Stejným výsledkem skončil i duel Jablonce se Slováckem. Jediné vítězství hostů slavil Liberec, který si odvezl tři body z Mladé Boleslavi za výhru 4:2.

Gambrinus liga

Vyprodaný stadión v Mostu zchladil už ve druhé minutě Verbíř. V sedmé minutě ale vyrovnal Poláček a tři minuty před koncem si míč do vlastní brány srazil teplický stoper Hunal. Tepličtí hráli od 26. minuty bez vyloučeného beka Kleina.

Tříbodovým ziskem vstoupili do nového ligového ročníku fotbalisté Liberce. Na hřišti Mladé Boleslavi vyhráli 4:2 a nejvíce se o to zasloužil Libor Došek, který jednu branku sám dal a na další tři svým spoluhráčům přihrál.

Fotbalisté Jablonce dnes v dramatickém utkání zvítězili nad Slováckem 2:1, když o výhře domácích rozhodl v 84. minutě gól Šenkeříka.

Fotbalisté Marily Příbram vyhráli v duelu úvodního prvoligového kola nad Brnem 2:1, přestože krátce po přestávce prohrávali. Cestu za otočením výsledku nastartoval teprve šestnáctiletý Pilík, který vyrovnal. Rozhodující gól vstřelil v první minutě nastaveného času Otepka z penalty, kterou nařídil rozhodčí Jech za ruku Horejše.

Výsledky 1. kola:

Mladá Boleslav - Liberec 2:4 (2:3)

Branky: 36. Vít, 42. Švejdík - 19. Hodúr, 25. Došek, 29. Pudil, 70. Holenda
Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: Skála, Rychlík - Hodúr, Holenda
Diváci: 5038

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Skála, Švejdík, Rychlík - Brunclík, Sviták (34. Vít), Matějovský, Čáp (58. Holub) - Kulič, Pecka (83. Kysela). Trenér: Uhrin ml.

Liberec: Čech - Šinglár (80. Matula), Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek (63. Hamouz), Abrahám (87. Hochmeister), Hodúr, Pudil - Došek, Holenda. Trenér: Lavička

Marila Příbram - 1. FC Brno 2:1 (0:0)

Branky: 57. Pilík, 90.+1. Otepka z pen. - 50. Zelenka
Rozhodčí: Jech - Chytil, Ondo. ŽK: Čupr - Holek, Trousil, Hlavatý, Siegl
Diváci: 4158

Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Penner - Klesa (88. Buryán), Otepka, Riegel, Čupr - Stracený, Huňa (54. Pilík). Trenér: Tobiáš

Brno: Václavík - Trousil, Schuster, Horejš - Hlavatý (75. P. Mezlík), Siegl, Holek, Černý (88. Živný), Had - Švancara, Zelenka. Trenér: Kotrba

FK SIAD Most - FK Teplice 2:1 (1:1)

Branky: 7. Poláček, 87. vlastní Hunal - 2. Verbíř
ŽK: Houšť, Macek, Škoda, Boček - Klein, Rilke. ČK: 26. Klein. Rozhodčí: Jára - Filípek, Pokorný
Diváci: 11.729

Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle, Procházka - Macek, Škoda, Pilař, Poláček - H. Siegl (83. R. Čížek), Jendruščák (73. Boček). Trenér: Bičovský

Teplice: Poštulka - Klein, Rada, Hunal, Krmaš - Jirsák, Szabo (60. Doležal), Sabou, Verbíř - Mašek, Rilke (68. Fenin). Trenér: Mareček

FK Jablonec 97 - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branky: 48. Baranek, 84. Šenkeřík - 64. Kúdela
Rozhodčí: Kovařík - Hojsík, Novák. ŽK: Šenkeřík, Kordula - Švejnoha, Drobisz
Diváci: 2820

Jablonec: Špit - Loučka, Hušek, Hrotek, Nesvadba - Michálek (90. Laciga), Kordula, Weber - Baranek (78. Smíšek), Klapka - Šenkeřík (90. Svojtka). Trenér: Rada

Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Bureš - Ivana, Kúdela (72. Čtvrtníček), Pavlík, Polách, Malár (83. Čoupek) - Pospěch. Trenér: Molnár

Program 1. kola zakončí v pondělí od 16:40 zápas Sigmy Olomouc s Baníkem Ostrava.