Mexičané slavili v Moskvě až do rána, vítězná taktika vznikla před půl rokem

Moskva v noci zažila bujaré mexické oslavy. Středoamerická země na fotbalovém mistrovství světa porazila obhájce titulu z Německa. Fanoušci si zápas užívali nejen na stadionu v Lužnikách, ale i v nedaleké moskevské fanzóně pro 25 dvacet tisíc lidí.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závěrečný hvizd odstartoval velkou mexickou radost. „Je to parádní! Porazili jsme Německo, úřadující mistry světa. My, Mexiko! To je neuvěřitelné! Je to skvělé a já si to vážně užívám,“ radoval se po mexické výhře nad Německem 1:0 fanoušek, který se představil jako Jorge.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mexičané slavili vítězství na mistry světa až do rána

A rozhodně nebyl sám. „V první půli Mexičané moc dobře nehrálo, jenže gól je nastartoval a od té chvíle byli perfektní,“ popisoval Michael, jak Mexiko začalo po vstřeleném gólu předvádět skvělý fotbal.

Jeho krajané měli ve fanzóně na Vrabčích horách s úžasným výhledem na Moskvu převahu. Mexičanů v zelených dresech a nezbytných sombrerech dorazily před velkoplošné obrazovky tisíce a slavilo se dlouho do noci.

„Popravdě, je to velká satisfakce, bylo to hodně tvrdé práce. V poločase nám trenér říkal, ať nepolevujeme a udržíme vedení. Těžko říct, jestli je to největší úspěch mexického fotbalu posledních let, jsme teprve na začátku turnaje,“ přemýšlel nejlepší hráč utkání a autor vítězného gólu Hirving Lozano.

Taktický plán na Němce vymyslel trenér Mexika Juan Carlos Osorio už před půl rokem. Poučil se s porážky 1:4 a na Poháru FIFA a nechtěl s mistry světa bojovat ve středu pole. Místo dlouhé měsíce nacvičoval s týmem rychlý přechod do útoku.

A tak Němci odcházeli ze stadionu i z fanzóny zklamaní. „Musím říct, že Mexiko hrálo dobře a v tomhle zápase bylo lepší než Německo. Vyhrát 1:0 si zasloužilo,“ uznal německý fanoušek Max.

Pak se naposledy napil piva z kelímku a vydal se na cestu na hotel, kterou lemovaly slavící mexické skupinky.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme