Kapitán Peru Guerrero bojuje o mistrovství světa. Po švýcarském soudu žádá zrušení trestu za doping

Kapitán a nejlepší střelec fotbalistů Peru Paolo Guerrero nevzdal snahu o účast na mistrovství světa a ve své dopingové kauze se obrátil na švýcarský nejvyšší soud. Do startu šampionátu zbývají tři týdny a útočník je v trestu kvůli pozitivnímu testu na kokain po kvalifikačním utkání s Argentinou. Původně nařízený zákaz startu na půl roku mu již vypršel, ale Mezinárodní sportovní arbitráž CAS mu mezi tím zastavila činnost na 14 měsíců.

Lima Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán a nejlepší střelec fotbalistů Peru Paolo Guerrero | Zdroj: Reuters, Reuters

Čtyřiatřicetiletý Guerrero už neuspěl s žádostí o zrušení trestu u prezidenta FIFA Gianniho Infantina. Nepomohlo ani to, že za bývalého hráče Bayernu Mnichov či Hamburku orodoval šéf peruánského fotbalu Edwin Oviedo a postavili se za něj nezvykle i soupeři ze základní skupiny či světová hráčská unie FIFPro.

Anglickým fanouškům radí policie stáhnout vlajky na fotbalovém mistrovství světa v Rusku

Číst článek

Nyní se Guerrero znovu s podporou Ovieda obrátil na soud ve Švýcarsku, kde mají sídlo FIFA i CAS. V žádosti svazový šéf upozornil na hráčův význam pro peruánskou reprezentaci, která na mistrovství světa postoupila poprvé od roku 1982.

„Je neoddiskutovatelným kapitánem peruánského týmu a své naděje do něj vkládá celá země. Není to jen jeho zájem, nýbrž celého národa. Jdeme touto cestou ve Švýcarsku s přesvědčením, že Paola na mistrovství světa uvidíme,“ uvedl Oviedo. Představitelé peruánského svazu doufají, že soud rozhodne do konce příštího týdne.

FIFA původně Guerrerovi zastavila činnost na rok, u odvolací komise si hráč vymohl zkrácení trestu na polovinu. Argumentoval, že kokain se dostal do těla bez jeho vědomí z čaje, a u CAS žádal o úplné zrušení trestu. Arbitráž mu ale zastavila činnost na 14 měsíců a dala za pravdu světové antidopingové organizaci WADA, která požadovala zpřísnění původní sankce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme