Anglie rozdrtila Panamu 6:1. Kane dal hattrick, z postupu se raduje i Belgie

Ze skupiny G na mistrovství svět postoupí Anglie a Belgie. Rozhodl o tom čtvrtý zápas skupiny, ve kterém „Albion“ rozdrtil Panamu 6:1. Kapitán Anglie Harry Kane dal hattrick a aktuálně je nejlepším střelcem turnaje.

Nižnij Novgorod (Aktualizováno: 15:53 24. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Anglie Harry Kane | Foto: Carlos Barria | Zdroj: agentura Reuters

Ve skupině G mají všechny týmy odehrané dva zápasy. Anglie nasypala Panamě šest gólů a má také stejně bodů v tabulce. Postup má jasný i Belgie, která potvrzení vstupenky do osmifinále sledovala na týmovém grilování.

ONLINE: Anglie - Panama 6:1.

Útočník Tottenhamu a kapitán Anglie Harry Kane dal Panamě hattrick a s pěti brankami je nejlepším střelcem šampionátu před Cristianem Ronaldem.

První branku „Albionu“ ale vstřelil stoper. John Stones si už v osmé minutě naběhl na rohový kop a hlavou dal svou první branku v národním dresu. Po dvaceti minutách Lingard vnikl do pokutového území a a po souboji s Escobarem upadl. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Harry Kane.

Třetí branku přidal ve 36. minutě ranou z dvaceti metrů Jesse Lingard a obrana Panamy se zhroutila, další standardní situaci zakončil John Stones a na poločasových 5:0 zvýšil Harry Kane, opět z penalty.

Kanonýr Tottenhamu završil hattrick po hodině hry, ale na začátku nejspíš ani nevěděl jak. Ruben Loftus-Cheek ho totiž nastřelil do paty a míč šel do protipohybu brankáře. Spokojený autor tří gólů šel po oslavách odpočívat na střídačku.

Panama se přece jen dočkala svého premiérového gólu na světových šampionátech. V 78. minutě Angličané nezvládli bránění přímho kopu a Felipe Baloy snížil. Hráči i fanoušci Panamy byli v tu chvíli nadšení bez ohledu na to, že prohrávali pětibrankovým rozdílem.

Výsledkem 6:1 zápas také skončil. Anglie je o skóre v čele skupiny a poslední zápas hraje s Belgií ve čtvrtek.

Mistrovství světa ve fotbale v Rusku - skupina G:
Anglie - Panama 6:1 (5:0)
Branky: 22. z pen., 45. z pen. a 62. Kane, 8. a 40. Stones, 36. Lingard - 78. Baloy. Rozhodčí: Griša (Eg.) - Achík (Mar.), Ahmed (Súdán) - Makkelie (video, Niz.). ŽK: Loftus-Cheek - Cooper, Escobar, Murillo. Diváci: 43 319.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít