VIDEO: Oslavy v Ikee. Angličtí fanoušci v Londýně vtrhli do obchodu s nábytkem

Fotbalisté Anglie po 28 letech postoupili do semifinále mistrovství světa a jejich fanoušci věří, že se po 52 letech dočkají titulu. V Londýně slavili vítězství nad Švédskem bujarým vpádem do symbolu skandinávské země – obchodu s nábytkem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švédsko si angličtí fotbaloví fanoušci vybaví zřejmě nejen v souvislosti s čerstvým vítězstvím 2:0 ve čtvrtfinále, ale také s obchodním domem s nábytkem. Když tým Garetha Southgatea vyřadil Skandinávce z mundialu, fanoušci v Londýně se vydali slavit právě do Ikey.

Video, které sbírá na sociálních sítích statisíce zhlédnutí, ukazuje nadšenou oslavu Angličanů přímo v londýnské pobočce, gauče a postele v obchodě jim nesloužily k odpočinku, ale ke skákání, polštáře létaly vzduchem, zatímco překvapené prodavačky radši nereagovaly.

Celým videm zní píseň Football's coming home, kterou si v Anglii připomínají dlouhé čekání na fotbalový úspěch. 

Do obchodu s nábytkem mohly zavítat i fotbalové hvězdy. Zlatan Ibrahimović a David Beckham uzavřeli sázku, že pokud Švédsko vyhraje, anglický záložník vybaví vilu Ibrahimoviće v Los Angeles právě nábytkem z Ikey.

Jenže po vítězství Anglie bude poražený Ibrahimović sledovat zápas ve Wembley v dresu Albionu, o přestávce si navíc dopřeje fish and chips.

Angličtí fotbalisté se do semifinále mistrovství světa dostali poprvé od roku 1990, tehdy ale skončili bez medaile. Na tu čekají od triumfu z roku 1966.  

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme