‚Omlouvám se FIFA a jejímu předsedovi.‘ Maradona vzal zpět své výroky po osmifinále

Diego Maradona se omluvil za kritiku rozhodčích po osmifinálovém zápase Anglie s Kolumbií. Na jeho slova o monumentální krádeži už dříve reagovalo vedení fotbalu s tím, že jde o nevhodné a nepodložené narážky.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Fandil jsem Kolumbii a v emocích jsem řekl pár slov. Uznávám, že některá z nich nebyla přijatelná. Omlouvám se FIFA a jejímu předsedovi,“ napsal Diego Maradona na svůj instagramový profil.

‚Naprosto nevhodné a zcela nepodložené narážky.‘ FIFA se ohradila proti výrokům Diega Maradony

Číst článek

„Občas mám názory v rozporu s rozhodnutími sudích, ale také si absolutně vážím práce, kterou rozhodčí i FIFA dělají,“ dodal u fotografie, na které se chystá obejmout s šéfem světového fotbalu Giannim Infantinem.

57letý Diego Maradona, viděl v poslední osmifinále oblečen do kolumbijského dresu. V rozhovoru pro venezuelskou televizi zápas označil za „monumentální krádež“. Kolumbijci prohráli s Anglií po penaltovém rozstřelu a po utkání si na amerického rozhodčího Geigera stěžovali.

„Velmi nás mrzí, když čteme taková prohlášení od hráče, který se zapsal do historie našeho sportu,“ uvedla FIFA v prohlášení s tím, že Maradonovy narážky byly „naprosto nevhodné a zcela nepodložené“.

Argentinská legenda je dlouho po skončení kariéry velkou tváří současného mistrovství světa. Zápasy Argentiny prožíval tak, že střídal chvíle naprostého nadšení a letargie. Vítězství nad Nigérii slavil se vztyčenými prostředníčky, načež se ocitl v péči lékařů.

Po vyřazení v osmifinále ostře kritizoval trenéra Sampaoliho i hlavní hvězdu týmu Lionela Messiho, snažil se také setkat s hráči před zápasem přímo v kabině.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme