Největší ostuda v dějinách MS, komentuje vyřazení německý tisk

Největší ostuda v dějinách německé účasti na mistrovství světa, historická blamáž či historický šach-mat: tak reagují německá média na porážku fotbalové reprezentace s Jižní Koreou (0:2) na šampionátu v Rusku. Favorité, kteří obhajovali titul, vypadli už v základní části. Média začala okamžitě spekulovat o budoucnosti trenéra Joachima Löwa.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Mistry světa z roku 2014 sesadili z trůnu již po třech utkáních. Konec je ale více než zasloužený,“ reagoval na výkon týmu bulvární deník Bild. To, že němečtí fotbalisté vypadli už ve skupině, označil za „trapný konec“ i za „noční můru“. „Je to největší ostuda v dějinách německé účasti na mistrovství světa,“ napsal Bild, podle kterého chyběla v zápase s Korejci hráčům odvaha i nápady.

Blamáž, šok, zpomalený film, komentuje Straka vyřazení Němců. Očekává obměnu hráčů

Číst článek

„Je to historická blamáž: Poprvé v dějinách mistrovství světa ztroskotalo německé národní mužstvo již v základní fázi,“ napsal server Spiegel Online.

Podle listu Die Welt se „hořkou skutečností“ stalo něco, s čím nikdo nepočítal. „Löwovým mužstvem se šířila bezradnost,“ napsal deník, který porážku týmu označil za "debakl". "Löw, který je ve funkci od roku 2006, by nyní měl uvažovat o odstoupení - ačkoli má smlouvu do roku 2022,“ připomněl Die Welt.

Za „katastrofu“ a „velké zklamání“ označil výsledek zápasu i celou účast na turnaji v Rusku list Süddeutsche Zeitung. Dnešní duel byl podle něj jen „výstižným shrnutím“ výkonu Němců na mistrovství.

„Hráli těžkopádně, nepřekvapovali, byli vypočitatelní,“ napsaly Süddeutsche Zeitung. „Absurdní na této porážce je to, že se během základní fáze ohlašovala, ale nikdo tomu nechtěl věřit,“ dodal list. Trenér Löw podle něj nese vinu mimo jiné na tom, že nedokázal svým svěřencům vyhnat z hlavy „jistou nadutost“ a že jeho mužstvo nebylo „dostatečně motivované“. „Jestli z toho vyvodí důsledky, se musí rozhodnout on sám,“ dodaly Süddeutsche Zeitung.

Závěrečný gól Son Hung-mina znamenal podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) „nenadálý, ale trochu předvídatelný konec na tomto mistrovství světa“. „Katastrofa, kterou nikdo nepovažoval za možnou, katastrofa pro německý fotbal, pro toto mužstvo, ale samozřejmě i pro trenéra Löwa,“ napsal FAZ v komentáři s názvem „Německá záhuba“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme