Císařská návštěva. Japonce přijela podpořit princezna Takamado

Japonští fotbalisté mají na mistrovství světa svou skupinu rozehranou nadějně. Aby se jim dařilo i nadále, dorazila je osobně podpořit princezna Takamado. Ta se tak stala po více než sto letech první členkou císařské rodiny, která navštívila Rusko.

Kazaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princezna Takamado, vzácná návštěva fotbalistů Japonska | Foto: John Sibley | Zdroj: agentura Reuters

„Během velkých sportovních událostí, jako jsou třeba olympijské hry nebo právě fotbalové mistrovství světa, je to celkem běžné. Členové císařské rodiny v takových chvílích působí v čele japonských delegací,“ vysvětlil novinář Sean Maki, který se narodil v Austrálii, ale už deset let pracuje v Japonsku.

Princezna strávila s fotbalisty jen několik minut. Pronesla pár vět a s celým týmem se vyfotila. Ještě před začátkem tréninku poděkovali fotbalisté princezně Takamado za návštěvu potleskem.

„Vlastně si myslím, že hráče to povzbudit může. V Japonsku se totiž císařská rodina těší u lidí pořád ještě celkem vysoké vážnosti,“ dodává novinář.

Japonci, kteří v úvodním zápase porazili Kolumbii 2:1, se na zápasy připravují na okraji Kazaně. Vstup je jen pro akreditované, hřiště je obehnané vysokým plotem.

„Samozřejmě jsme rádi, že princezna přijela. Je velkou fotbalovou fanynkou,“ prohodil záložník Makoto Hasebe, když cestou ze hřiště procházel mixzónou, tedy místem pro rozhovory s novináři.

Tam už se ovšem většina otázek japonských novinářů týkala nedělního zápasu proti Senegalu. Ten si nenechá ujít ani princezna Takamado.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme