Lékař národního týmu o zraněných: Chlapík trénoval, u Chytila jsme ubrali a u Sedláka pokračujeme v léčbě

Česká hokejová reprezentace má na mistrovství světa dalšího zraněného hráče. Na seznam přibyl útočník Lukáš Sedlák, který nebyl na středečním tréninku. Lékař národního týmu Antonín Chochola promluvil o stavu hráčů pro Radiožurnál Sport.

Riga Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté národního týmu na tréninku. Nedílnou součástí přípravy na soupeře je i využití video podkladů

Hokejisté národního týmu na tréninku. Nedílnou součástí přípravy na soupeře je i využití video podkladů | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Jaký je zdravotní stav Lukáše Sedláka?
Lukáš utrpěl v zápase s Lotyšskem poranění v dolní polovině těla, takže dostal dva dny volna. Pokračujeme v jeho léčbě a uvidíme, jak se bude vyvíjet jeho zdravotní stav a podle toho bude zařazen dál do turnaje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říká lékař národního týmu o zraněných hokejistech

Dá se predikovat, kdy by se mohl vrátit na led?
V současné době to přesně nevíme. Budeme se rozhodovat dál podle aktuálního stavu.

Co Filip Chytil?
Filip Chytil měl po včerejším tréninku bolesti v oblasti obličeje, proto jsme jeho zátěž ubrali. Dnes nebyl s týmem na ledě, ale zítra se opět připojí k týmu a začne trénovat.

U něj se dá očekávat, že by se mohl vrátit do turnaje?
Uvidíme podle aktuálního zdravotního stavu, ale předpokládáme, že by se měl vrátit zpět do turnaje.

A Filip Chlapík? Dostane zelenou, aby se mohl zařadit do sestavy?
Filip Chlapík dnes absolvoval trénink v plné zátěži, projevují se u něj následky zranění z prvního utkání, ale ten stav není nijak závažný.

Ve středu poprvé trénoval bez obličejového krytu Jiří Smejkal. Bude to tak i v zápase?
Ano, dohodli jsme se, protože Jirka už má minimální bolesti. Má chránič zubů, takže bude pokračovat v dalších zápasech bez celoobličejové masky.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme