Ruské nadšení z porážky Saúdské Arábie. ‚Nemáme ale vyhráno,‘ shodují se fanoušci

5:0. Tak dopadlo úvodní utkání fotbalových týmů Ruska a Saúdské Arábie na stadionu v moskevských Lužnikách. Rusové toto hladké vítězství bouřlivě slavili, ale s obavami, že v dalších kolech už to tak jednoduché nebude.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci hledají jakékoliv místo ke sledování zápasu. | Foto: Sergei Karpukhin | Zdroj: Reuters

Návštěvníci Moskvy využívají každé možnosti podívat se, jak se zápas vyvíjí. A objevili, že v prodejně luxusních automobilů mají obrovskou obrazovku přes celou stěnu, takže se tam nahrnuli a sledují fotbal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak ruští fanoušci reagovali na výhru svého týmu nad Saúdskou Arábií.

Ti, kteří se nedostali do fanzóny se dívají na fotbal v podniku, který se jmenuje velice jednoznačně: Pivbar.

No a poté, co padl poslední, pátý gól, propuklo nadšení.

Do tohoto sportbaru v centru Moskvy ale přišli fanoušci, kteří si dobře uvědomují, že ruský národní tým to bude mít hodně těžké.

Programátorka  Anastasija sázela na výsledek 3:1. Její přítel Alexej analyzuje další možnosti ruské jedenáctky: „Musíme pozorně sledovat, jak bude hrát Egypt s Uruguayí. Teprve potom budeme uzavírat sázky na vítězství ve skupině. Pak bude naším soupeřem v osmifinále zřejmě Španělsko nebo Portugalsko. Všechno proto závisí na výsledku utkání Egypt – Uruguay. Ale teď jsme hráli překvapivě dobře.“

Rus Alexej se ale narodil v Německu, takže reálně jako vítěze tipuje  tuto zemi. Ani jeho kamarád Nikita v šance ruských fotbalistů nevěří.

„Saúdská Arábie pro nás v podstatě nebyla žádným soupeřem. To byl jenom takový trénink naostro, ale nic víc. Všechno se ukáže, pokud postoupíme ze skupiny. Náš fotbal je ale asi prokletý. 146 milionů Rusů ví, jak se má hrát fotbal, kromě těch 22 na trávníku a jejich trenéra,“ říká pro Radiožurnál Nikita.

Zpravodaj ale dodává, že podobně jako v Česku, to už asi do tohoto fotbalového deníku nepatří.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme