Chorvati museli ve všech zápasech vyřazovací části do prodloužení, přesto si zahrají finále

Chorvatští fotbalisté slaví největší úspěch v historii. Na mistrovství světa postoupili už do finále, ve kterém v neděli vyzvou Francii. Ve vyřazovací části přitom ve všech zápasech museli do prodloužení nebo do penaltového rozstřelu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chorvatský tým se na šampionátu několikrát pohyboval na hraně vyřazení, ale nakonec vždy slavil postup.

S Dánskem a Ruskem po penaltách, teď s Anglií po výhře 2:1 v prodloužení. Ve všech případech navíc v úvodu zápasu prohrával.

„Dokazujeme, že tenhle tým má vnitřní sílu. Proti Anglii jsme znovu prohrávali, ale zase jsme se do toho zápasu dokázali vrátit. Určitě budeme dost silní i na finále, i když teď jsme unavení,“ prohlásil autor vyrovnávacího gólu proti Anglii záložník Ivan Perišić.

Spolu se svými spoluhráči vypadá, jako by ani nepociťoval únavu. Všiml si toho i trenér Zlatko Dalić.

„Během prodloužení proti Anglii jsem chtěl střídat, ale nikdo nechtěl ze hřiště. Musím poděkovat našim kondičním trenérům, fyzioterapeutům i doktorům. Jsem pyšný na to, jak se hráči za žádných okolností nevzdávají,“ řekl Dalić.

První finále světového šampionátu. Chorvaté si po výhře v prodloužení nad Anglií zahrají o titul

Mistrovství světa následuje po náročné sezoně. Někteří hráči během ní stihli i přes šedesát utkání. A moc času na regeneraci není mezi zápasy ani na šampionátu. V takových chvílích musí tým podle záložníka Perišiće ukázat vnitřní sílu a odhodlání.

„Sice jsme malá země, ale máme veliké srdce,“ prohlásil hrdě Perišić.

Chorvatsko postoupilo do finále mistrovství světa poprvé v historii. O zlato se v neděli v Moskvě utká s Francií a na iROZHLAS.cz budete moct sledovat průběh utkání online.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít