Iniesta rozhovory moc nemusí. Ví ale, že to k práci fotbalisty patří, říkají španělští novináři

K životu profesionálního fotbalisty nepatří jen zápasy, tréninky a milionové výdělky, ale také mediální povinnosti. Dokonce i mezi hvězdami Realu Madrid nebo Barcelony ze španělské reprezentace se však najdou hráči, kteří právě rozhovory s novináři příliš nemusí.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělský fotbalový záložník Andrés Iniesta na tiskové konferenci | Foto: John Sibley | Zdroj: Reuters

Oficiální tisková konference. Před novináře usedl Andrés Iniesta. Za dlouhé roky v Barceloně je na pozornost médií zvyklý, ale stejně by se prý rozhovorům raději vyhnul.

Přehrát

00:00 / 00:00

I mezi hráči Realu Madrid nebo Barcelony se najdou fotbalisté, kteří by se rozhovorům s novináři raději vyhnuli. Více si poslechněte v reportáži Petra Šedivého.

„Někdo, komu se s novináři moc mluvit nechce, se v současné španělské reprezentaci hledá těžko. Ale třeba právě Andrés Iniesta rozhovory moc nemusí. Stejně jako ostatní ovšem ví, že to k práci profesionálního fotbalisty prostě patří,“ popisuje Radiožurnálu španělský novinář Julio Pulido z televize Cuatro.

V kádru španělské reprezentace na mistrovství světa je šest hráčů z Realu Madrid a čtyři z Barcelony. Další hrají v jiných evropských velkoklubech. Samé fotbalové hvězdy.

Přesto španělští novináři řeší podobné problémy jako ti čeští. „Spousta hráčů umí mluvit zajímavě. Ale pak je taky hodně takových, kteří používají jen nezáživné fráze,“ říká Joaquin Maroto z deníku AS.

Do té poutavěji odpovídající skupiny patří podle španělských novinářů třeba Sergio Ramos z Realu Madrid nebo Gerard Piqué z Barcelony. Oba se zároveň jako profesionálové chovají nejen před novináři. I když nastupují za nesmiřitelné rivaly, v reprezentaci nechávají klubovou nevraživost stranou.

„Mezi hráči Realu Madrid a Barcelony panuje dobrý vztah. Není mezi nimi žádný problém. V národním týmu zapomínají, jaký klubový dres oblékají, a jdou za společným cílem,“ tvrdí televizní reportér Julio Pulido. Jeho slova může potvrdit už pondělní zápas proti Maroku.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme