Fotbalový šampionát zatím probíhá bez výtržností, jediný rozruch způsobili fanoušci s dronem

Mistrovství světa ve fotbale v Rusku vstupuje do druhého týdne. Policie zatím nezaznamenala žádné větší šarvátky ani bitvy mezi fotbalovými fanoušky. Na policejních stanicích jich zatím skončilo jen pár.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci v Petrohradě při sledování zápasu mezi Portugalskem a Marokem | Zdroj: Reuters

Některé projevy fanoušků z latinskoamerických zemí sice působily v Rusku jako začátek nové revoluce, ale byl to jen první dojem.

Temperamentní Jihoameričané a Mexičané zkrátka nezůstali své pověsti veselých chlapíků nic dlužni. A svými pestrými oděvy vnesli do ruských ulic barevnost, na kterou tady nejsou moc zvyklí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruský šampionát se zatím odehrává bez větších vytržností a bez větších zásahů policie. Asi největší rozruch dosud způsobil dron nad Rudým náměstím. V Moskvě natáčel stálý zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín

S mexickým indiánským náčelníkem, který měl čelenku až po kolena, nebo s Brazilcem Waobem křiklavě pomalovaným od hlavy až po paty se chtěli vyfotit všichni, kdo ho uviděli. Jinak je ale pan Waobe úplně normální cestovatel.

„V Rusku jsem poprvé a v Moskvě zůstanu deset dní, kouknu se na fotbal a pak se přesunu do Paříže a možná se sem vrátím. Cestuju totiž po celé Evropě, ale musím říci, že Rusko je nádherná země. Oblíbil jsem si zdejší lidi a jídlo. Chci se podívat do Muzea válek a do dalších dvou nebo tří, které mi doporučili přátelé. Ubytování je cenově v pohodě, takže zatím jsem na žádné problémy nenarazil,“ říká pro Radiožurnál Waobe.

Japonští a senegalští fanoušci zase šokovali ruskou veřejnost tím, že po sobě na stadionech pečlivě uklidili, aniž by je k tomu někdo vyzval nebo nutil. Kelímky, plastové lahve a papírové obaly sesbírali do pytlů a spořádaně odešli. 

Ztracení Švýcaři. Skupina fanoušků si spletla Rostov, další jela přes Donbas

Číst článek

Oblíbené pití? Russian Drink

Podle zpráv moskevské policie se do potíží dostali čtyři cizinci - Australan, Izraelec, Argentinec a Peruánec, kteří si koupili nebo přivezli drony a pokoušeli se pořídit záběry Rudého a sousedního Manéžního náměstí nebo starobylé ulice Varvarka.

V okolí Kremlu je ale přísně zakázáno natáčet a drony ruská policie vidí velmi nerada kdekoli. Čtveřice cizinců dostane pokutu za porušení pravidel používání vzdušného prostoru. K šampionátu neodmyslitelně patří bujará zábava spojená s popíjením všeho možného.

Číšník Sergej zjistil, že nejpopulárnější je mezi zahraničními hosty nápoj, kterému říkají Russian Drink. Není to nic objevného – prostě pivo s vodkou. Tato téměř vražedná kombinace zřejmě způsobila incident se dvěma britskými fanoušky ve vlaku do Volgogradu. Do cíle včas nedojeli, protože je policie je obvinila z výtržnictví. I to ale skončilo poměrně malou pokutou a nocí strávenou na záchytce.

Tato zařízení dočasně otevřely místní úřady také v Kaliningradu. Podle nejnovějších zpráv jsou záchytky dost vytížené, ale kapacita zatím stačí. Největší nápor nedobrovolných klientů se očekává po zápase mezi Anglií a Belgií 28. června.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme