Když bowling zlepšuje vztahy s fotbalisty

Vztahy mezi anglickými fotbalisty a britskými novináři jsou nejlepší za poslední roky. Může za to i netradiční tiskové centrum na mistrovství světa - nabízí třeba bowling nebo kulečník.

Komentář Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gareth Southgate povede anglickou reprezentaci i v dalších čtyřech letech | Foto: Reuters

Anglický záložník Ashley Young strávil zhruba čtvrt hodiny na tiskové konferenci. Před zaplněným sálem odpovídal na otázky před středečním semifinále mistrovství světa proti Chorvatsku.

Po skončení svých mediálních povinností ovšem nezamířil rovnou na svůj hotelový pokoj. Naopak se v tiskovém středisku ještě zdržel. Zahrál si bowling. Jen pár pokusů, během nichž trefil dvakrát strike. Poklábosil s některými novináři a až potom odešel.

Britské tiskové středisko je totiž ve všech směrech netradiční. Novináři mají k dispozici bowling, kulečník, šipky, PlayStation a další zábavu. Odpočinout si můžou na pohovkách, na kterých jsou polštáře se svarojiřským křížem. Samozřejmostí je několik místností s klidem na práci.

„Malý“ velký gólman

Číst článek

„I tohle symbolizuje, jak se změnil vztah mezi týmem a novináři,“ vysvětluje reportér Rob Dorsett ze Sky Sports. Britští novináři jsou vyhlášení někdy až nesmlouvavou kritikou. A taky nespravedlivou, dodali by dřív někteří fotbalisté.

Ale na současném mistrovství světa zavládl na obou stranách mír. Hráči i novináři se poznávají u bowlingových zápasů. Vztah je najednou osobnější. Obě skupiny se díky tomu lépe chápou navzájem.

Ovšem pozor! To neznamená, že britští novináři začali být servilní. Když s někým hrajete šipky, neznamená to, že jste kamarádi a druhý den nemůžete soupeře zkritizovat v novinách.

Vážně se to stalo, Anglie vyhrála na penalty

Číst článek

Ale atmosféra je díky tomu zdravější. To se odráží i na celkové atmosféře kolem týmu - fanoušci vidí, že reprezentaci tvoří lidi jako oni, ne odtažití a nabubřelí milionáři.

V takovém prostředí se fotbal hraje přeci jen líp, než kdyby spolu mužstvo a média celý měsíc na šampionátu bojovala.

A není to jen případ Anglie... Spousta týmů na šampionátu se otevírá veřejnosti víc a víc. Trenéři s úsměvem odpovídají i na nepříjemné otázky a někteří hráči zůstávají na tiskových konferencích déle, než jim nařizuje FIFA.

A to už jsou věci, které lze zařídit i na menší scéně bez hromady peněz. I když i bowlingová dráha, jak vidno, pomáhá.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme