Írán - Španělsko 0:1. Těsné vítězství favorita zařídil Diego Costa

Fotbalisté Španělska zvládli svůj druhý zápas na mistrovství světa v Rusku a porazili Írán 1:0. Jediný gól zápasu zařídil ve druhém poločase útočník Diego Costa, pro nějž to byla už třetí trefa na turnaji.

Kazaň (Aktualizováno: 21:57 20. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělé slaví vstřelený gól proti Portugalsku. | Foto: Murad Sezer | Zdroj: Reuters

Španělé od začátku utkání drželi míč a kombinovali na polovině Íránu, ale pořád ne a ne se přes úporně bránící blok soupeře dostat do pořádné šance. Jediný zákrok v první půli musel brankář Baíranvánd předvést proti přímému kopu Davida Silvy, který ovšem lapil bez větších problémů.

První pořádné problémy měl íránský gólman v 50. minutě, kdy si nadvakrát poradil s Busquetsovou střelou zpoza vápna. O tři minuty později poprvé zahrozili i Íránci, když Karím Ansárífárd pěknou střelou z hranice pokutového území rozvlnil síť, bohužel pro něj jen z boku.

Ansárífárda mohla neproměněná šance mrzet, protože vzápětí šlo Španělsko do vedení. Iniesta se prodral k vápnu a poslal přihrávku na Diega Costu, který se s míčem otočil a bránící Ramin Rezeian ve snaze míč odkopnout jen trefil koleno španělského útočníka, od nějž míč zamířil do brány.

Obdržená branka konečně donutila Íránce otevřít hru a víc se hnát dopředu a zdálo se, že se to hned v 62. minutě vyplatí. Íránští hráči totiž po volném přímém kopu gól dali, jenže rozhodčí ho kvůli ofsajdu správně neuznali.

Podruhé Španělům zatrnulo o dvacet minut později, kdy Vahíd Amirí nasadil jesle Piquému a centrem našel hlavu nabíhajícího Taremího, který ale pálil nad bránu. Víc už Íránci nestihli, a tak Španělsko uhájilo těsné vítězství 1:0.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít