Španělsko zažívá po nečekané výměně trenéra komplikovaný úvod šampionátu, proti Íránu potřebuje vyhrát

Španělští fotbalisté prožívají na mistrovství světa komplikovaný úvod. Nejdřív na poslední chvíli změnili trenéra a teď je už ve druhém kole základní skupiny čeká boj o všechno. Ve středu večer od 20 hodin nastoupí v Kazani proti podceňovanému Íránu.

Kazaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělští reprezentanti Gerard Pique, Jordi Alba a Koke během utkání proti Portugalsku. | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

„Už na tu změnu trenéra musíme zapomenout. Ano, pro každého to byly těžké chvíle, ale teď už se musíme soustředit na to, abychom splnili naše cíle. Věříme našemu trenérovi a pečlivě se chystáme na další zápasy,“ burcoval zkušený záložník Andrés Iniesta.

Online přenos na iROZHLAS.cz

Utkání Španělsko - Írán můžete na iROZHLAS.cz sledovat online.

Vedle něj souhlasně přikyvoval trenér Fernando Hierro, který den před startem šampionátu nahradil Julena Lopeteguiho. Ten dostal vyhazov kvůli tajným námluvám s Realem Madrid.

Hierro původně přiletěl do Ruska jako sportovní ředitel a i pro něj byla změna role nečekaná.

„Pravda, zabalil jsem si jen pár obleků, asi čtyři košile a nějaké kravaty. Ale nějak jsem neměl teplákovku nebo tenisky... Okolnosti zkrátka některé věci změnily, i když nikdo z nás tuhle situaci nečekal,“ říkal Hierro.

První výzvu zvládl, když Španělsko v krásném zápase remizovalo s Portugalskem 3:3. Teď však musí vyhrát. Což proti Íránu vypadá jako jednoduchý úkol, ale Hierro takové úvahy odhání.

„Írán respektujeme. Má silný tým, kterému se těžko dávají góly. Ano, věříme, že uspějeme, protože máme skvělé hráče. Ale respekt k soupeři a sebevědomí musí být v rovnováze,“ vysvětloval Hierro.

Koncentrance na zápas byla na španělských fotbalistech znát už po příletu do Kazaně. U hotelu na ně čekalo několik desítek fanoušků, ale většina hráčů se sluchátky na uších jen prošla kolem, někteří v lepším případě bez zastavení zamávali.

Zatímco Španělsko si teprve může připravit pozici pro postup, Írán už může slavit. To by ovšem musel proti favoritovi vyhrát.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme