Fotbalový šampionát vyhlíží i jeho ‚oficiální‘ věštec. Kocour Achilles bude předpovídat výsledky zápasů

Miliony fotbalových fanoušků s blížícím se světovým šampionátem zkoumají soupisky jednotlivých týmů a snaží se předpovědět, kdo by asi mohl uspět. To stejné řeší i Achilles, který je oficiálním věštcem letošního mistrovství světa. Má ale proti ostatním jednu výhodu – kočičí šestý smysl.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kocour Achilles má předpovídat výsledky zápasů na mistrovství světa ve fotbale | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Úplným průkopníkem svého oboru ale Achilles, který žije v areálu Petrohradské ermitáže, není. Třeba před osmi lety během šampionátu v Jižní Africe si totiž udělal jméno samec chobotnice Paul. Ten správně předpověděl vítěze všech utkání německé reprezentace a pak ještě správně určil jako budoucího vítěze Španělsko.

Neukázněná kočka přerušila osmifinále Ligy mistrů, fanoušci ji zvolili hráčem utkání

Číst článek

Ale i sám Achilles má nějaké zkušenosti, poprvé se předpovědím věnoval na loňském Konfederačním poháru.

Achilles je hluchý, takže se nenechá rozhodit přihlížejícími novináři, až bude určovat vítěze vybráním jedné ze dvou misek s jídlem, z nichž každá bude opatřena vlaječkou jednoho ze soupeřů.

Kocour zatím před mistrovstvím trénuje - prohlíží si tabuli s vypsanými týmy a rozpisem utkání. Kromě toho má ale nakázáno cvičit i fyzicky.

„Lidé se ho snaží krmit mnohem víc, než by měli. Když k nám přišel, vypadal spíš jako fotbalový míč než jako kočka, takže jsme se rozhodli naordinovat mu striktní dietu,“ vysvětluje pro agenturu Reuters veterinářka Anna Kondratěvová během tréninku ve zverimexu nedaleko muzea, kde kocour bydlí.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme