Fotbal se domů nevrátí. Anglická reprezentace slova neoficiální fotbalové hymny nenaplní

Anglické fotbalisty provází mistrovstvím světa jako již tradičně píseň Three Lions. Hlavně tedy její refrén - Football's coming home, tedy fotbal se vrací domů. Po prohře v semifinále s Chorvatskem je ale jasné, že fotbal v podobě triumfu se domů nevrátí. Anglické čekání na titul se natáhne minimálně o další dva roky, než bude v roce 2020 evropský šampionát.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před fotbalovým mistrovstvím Evropy v roce 1996 kapela The Lightning Seeds přišla s hitem Three Lions. Tehdy to bylo přesně 30 let od posledního úspěchu anglické reprezentace - titulu mistrů světa. V roce 1996 stejně jako letos skončil šampionát semifinálovým zklamáním. V penaltovém rozstřelu proti Německu tehdy selhal současný kouč Anglie Gareth Southgate.

Píseň Three Lions je o selháních anglických fotbalistů, ale i o víře v úspěch. Hit útočí na přední příčky nejen britské hitparády prakticky při každém evropském nebo světovém šampionátu. Píseň časem dostala ještě dovětek, který odpovídá chytlavému refrénu - Football's coming home, tedy fotbal se vrací domů. A právě tahle slova provázela anglické fotbalisty letošním mistrovstvím světa.

Některé vlaky v Anglii měly v posledních dnech jako svoji konečnou stanici uvedeno „It´s coming home“. Britské aerolinky vytiskli na letenky z Moskvy jako cílovou destinaci „Home“, tedy domov. Neoficiální anglickou fotbalovou hymnu nazkoušela i britská královská garda.

Slova o návratu domů dostala přesah ve chvíli, kdy jeden z mladých thajských fotbalistů uvězněných v zatopené jeskyni měl na sobě anglický dres. Na rozdíl od zachráněných dětí se ale fotbal ještě minimálně dva roky domů nevrátí. Po semifinálové prohře s Chorvatskem ale bude mít Anglie ještě šanci v sobotu zabojovat proti Belgii o bronz.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme