Online přenosy, statistiky, zajímavosti. Vše podstatné o fotbalovém MS najdete na iROZHLAS.cz

Když ve čtvrtek proti sobě vyběhnou na trávník fotbalisté Ruska a Saúdské Arábie, začne pro všechny fotbalové fanoušky jeden z nejplnějších měsíců. Díky zpravodajství iROZHLAS.cz, které přináší vše podstatné a ještě něco navíc, se sportovní nadšenci dostanou ke všem informacím včas.

Moskva/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa ve fotbale 2018. | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ještě než fotbalový svátek nejenom v ruské metropoli vypukne, můžete si projít některé netradiční statistiky.

Levonozí fotbalisti jsou o třetinu dražší než praváci. Proč?

Číst článek

Najít v nich můžete například i vysvětlení, proč jsou levonozí fotbalisté dražší než praváci. Pokud by pak měl šampionát vyhrát tým s nejdražším kádrem, víme, kam by medaile i pohár pro vítěze - Zlatá Niké - zamířily.

Chybět ale nemohou ani ty klasické, které přinášejí například vstřelené branky a obdržené karty. Po ruce je tak budete mít po celou dobu šampionátu. Na jedné stránce najdete přehledně soupisky jednotlivých týmu, jejich přesné zařazení do skupin a také časy všech zápasů.

Soupisky účastníků fotbalového šampionátu. | Zdroj: Český rozhlas

Vybraná a nejzajímavější utkání základních skupin bude iROZHLAS.cz sledovat v online reportážích. Jejich rozpis, který bude v průběhu mistrovství stále aktualizován, naleznete ZDE. Finále turnaje pak bude vysílat živě i Radiožurnál.

Pro bližší představení míst, kde se fotbalová klání odehrají, jsme připravili interaktivní mapu jednotlivých stadionů včetně základních informacích o nich. Během šampionátu totiž budou týmy i v rámci skupin cestovat několik tisíc kilometrů do různých ruských měst.

Tak například Egypťané nalétají za třemi zápasy v základní skupině bezmála 12 000 kilometrů, zatímco Kolumbijci necelé 2000. 

Stadion Lužniky funguje už přes 60 let. | Zdroj: Český rozhlas

V dějišti šampionátu je i sportovní reportér Českého rozhlasu Petr Šedivý, který přináší ty nejaktuálnější informace ze sportovního prostředí.

O další zajímavosti - spíše mimo něj - se postará zápisník stálého zpravodaje Českého rozhlasu v Rusku Martina Dorazína.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme