Nevěřte protiruské propagandě a přijeďte, vyzývá britské fotbalové fanoušky Rusko

Do zahájení fotbalového mistrovství světa v Rusku zbývá pět dní. Moskva zaručuje všem slušným fanouškům bezpečnost a radí, aby nepodléhali protiruské propagandě.

Londýn/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kozáčtí strážníci před fotbalovým šampionátem v Rostově na Donu | Foto: Sergey Pivovarov | Zdroj: Reuters

Ruské velvyslanectví v Londýně se snaží rozptýlit obavy britských návštěvníků šampionátu. Reagovalo tím na prohlášení zahraničního výboru britského parlamentu, který vyjádřil obavy o bezpečnost Britů v souvislosti s útoky na představitele jiných národů a sexuálních menšin v Rusku nebo s agresivním chováním ruských fanoušků. Ruská diplomacie to označila za stereotypy.

Na mistrovství světa pojedou zranění Salah, Kompany nebo Glik. Chybět bude Bendtner

Číst článek

„Poslanci zdůraznili zejména negativní informace o Rusku, které jsou velice vzdálené skutečnosti, včetně známých klišé o protibritských náladách, rasistických hrozbách, násilných chuligánech a nebezpečí pro menšiny a LGBT fanoušky,“ uvedla ambasáda na svých webových stránkách.

Podle ní si na podobné věci stěžuje pouze Velká Británie a velké množství pozitivních ohlasů na zimní olympiádu v Soči a další sportovní akce „mluví samo za sebe“. Velvyslanectví fanoušky vyzvalo, ať přijedou a udělají si vlastní názor.

Zápasy se ale budou hrát také v Rostově na Donu. Tamní donští kozáci mají dohlížet na bezpečnost a upozornili, že pokud uvidí, jak se líbají dva lidé stejného pohlaví, ztrestají je bičíky. Po kritice ale své hrozby zmírnili - dotyčné pouze slovně upozorní na nevhodné chování.

mdo, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme