K národnímu týmu se opět připojí Holík, v jednání je i Sobotka

K hokejové reprezentaci se opět připojí útočník Zlína Petr Holík, jenž z ní vypadl před odletem na mistrovství světa kvůli zranění. Nahradí Dominika Kubalíka z Plzně, který s týmem trénoval, ale nebyl zapsán na soupisce.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Petr Holík se znovu připojuje k reprezentaci. | Zdroj: Reuters

„Nominaci si uhrál. My jsme takhle byli domluvení, že si zavoláme v neděli, nebo v pondělí, jak to jeho zranění vypadá, jestli ho to nebolí a nelimituje ho to. Připojí se k nám, zapojí se do tréninku a uvidíme, jak na tom bude,“ řekl novinářům generální manažer Martin Ručinský.

Jestli se Petr Holík dostane i na soupisku, se rozhodne v příštích dnech. V dějišti šampionátu trénují ještě obránci Jan Kolář, Libor Šulák a útočník Jakub Lev a jako třetí brankář je Dominik Furch. Český národní tým má na soupisce ještě dvě volná místa.

Po vyřazení St. Louis v play-off NHL tak vedení uvažuje i o útočníkovi Vladimírovi Sobotkovi, který byl už v počáteční nominaci. O Dmitrije Jaškina prý zájem není.

Holík vypadl z reprezentačního kádru před odletem do Paříže kvůli zranění, které si přivodil v přípravném zápase před šampionátem proti Rusku v Českých Budějovicích. Tým tak opustil Dominik Kubalík, který s týmem trénoval a nyní se bude připravovat na novou sezonu. Ručinský uvedl, že útočník dopředu věděl, v jaké bude pozici. 

niš,fk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme