'Má jinej dres, tak se mi nelíbí.' Gudas oplatil šťouchanec Girouxovi pěstí

Celou sezonu odehráli spolu v dresu Philadelphie Flyers, na MS se ale potkali jako soupeři. A Radko Gudas Claudu Girouxovi nic nedaroval. Neuběhlo ani 10 minut zápasu, když při přerušení poslal kapitána Kanady k zemi.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radko Gudas v souboji s Kanaďany

Radko Gudas v souboji s Kanaďany | Zdroj: Reuters

„Trošku jsme to vyšpičkovali. Bylo to potřeba, on věděl, že to přijde. Mají jiný dres, tak se nedá nic dělat," okomentoval své setkání s Claudem Girouxem obránce hokejové reprezentace Radko Gudas.

Posťuchovali se už před zápasem, ale k největšímu středu mezi spoluhráči z Philadelphie došlo v 10. minutě. Při přerušení se hádal s MacKinnonem, zároveň ale pěstí uděřil Girouxe, aby mu oplatil předchozí faul na Jana Kováře.

„Maj jinej dres, tak se mi nelíběj. Každý hraje za svůj erb, za svůj znak a tomu nároďáku chce dát, na co má. Věděl jsem, že tam někde je, ale netušil jsem, že to je zrovna on. Nevěděl jsem, že půjde dolů takhle jednoduše," pousmál se.

Na trestné lavici skončili oba. Gudas za hrubost, Giroux za předchozí zákrok vysokou holí. Kanaďan se zprvu rozlobil, na konci zápasu už si ale opory Flyers neměly problém podat ruku.

„Ze začátku byl naštvaný, když jsem tam po něm křičel, ať se zvedá. Ale na konci to bylo v pohodě," řekl Gudas.

Jandač po prohře s Kanadou chválí tým za bojovnost. Máme ale co napravovat, říká

Číst článek

„Čekal jsem to, takhle on hraje," řekl po zápase Claude Giroux. „Jsem rád, že během sezony je v mém týmu," dodal. Český obránce totiž kvůli svému tvrdému stylu hry nepatří v NHL mezi nejoblíbenější protihráče.

Kanaďané zápas vyhráli 4:1 a před dalším zápasem mají den volna, zato Češi musí rychle nabrat nové síly. Druhý zápas je proti Bělorusku Čeká už v 16 hodin a 15 minut.

Vojtěch Man, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme