V Kolíně nad Rýnem čeští hokejisté často vyhrávají. Minule pomohlo pivo před zápasem a týmový duch

Hokejové šampionáty v Německu a zejména v Kolíně nad Rýnem nosí českým hokejistům štěstí. Kdykoli se tam v posledních letech hrálo mistrovství světa, český tým si vždycky odvezl zlato. V roce 2001 a potom o devět let později, kdy se finále hrálo přímo v Kolíně. A tak se samozřejmě nabízí otázka, jestli to nevyjde i na potřetí. V hokejovém deníku se na to zaměřil zpravodaj Českého rozhlasu v Německu Pavel Polák.

Kolín nad Rýnem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost Jakuba Voráčka (uprostřed) spolu s Davidem Pastrňákem (vlevo) a Tomášem Kundrátkem | Zdroj: Reuters

„Hoši je to doma, kdo si to zaslouží? Všichni!!!“ Takhle oslavovali čeští hokejisté na pravém břehu Rýna v útrobách kolínské arény Lanxess před sedmi lety se zlatou medailí na krku.

„Týmová síla se sešla ve správnou dobu. Dá se říct, že nás to nakoplo ke zlaté medaili,“ halekal s nimi tehdy dvacetiletý útočník Jakub Voráček, který stále dobře ví, že cesta do finále proti Rusku lehká nebyla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kolín nad Rýnem přináší českému hokeji štěstí.

„Atmosféra byla v klidu. My jsme věděli, že jsme na hranici toho, že v první skupině budeme hrát o sestup a pak, že se nedostaneme do čtvrtfinále.“

Nálada prý byla v Kolíně úžasná. Hlavně díky českým fanouškům. „To není zase tak daleko. Když se vidělo, že se přešlo přes čtvrtfinále, tak na semifinále tam bylo strašně moc Čechů. A na finále bylo zase strašně moc Rusáků, takže o to cennější byla ta výhra.“

V Německu je sice sportem číslo jedna fotbal, ale pro hokej mají Němci také jistou slabost. Ostatně Jakub Voráček si jí všiml už před sedmi lety. Na samotné město útočník americké Philadelphie moc nevzpomíná.

Jmenoval také jeden klíč k úspěchu – semknutý tým a silný týmový duch. Kromě toho je tu ještě něco, co by se v Kolíně v případných závěrečných vyřazovacích bojích dalo zopakovat. Možná by z toho mohla být taková kolínská tradice.

„Večer před zápasem se šlo na jedno na dvě piva a pak jsme se vždycky semkli druhý den a vyhráli jsme,“ uzavřel Voráček. Takže doporučení pro hráče je jasné: pivo, nebo dvě večer před zápasem a pak zápas vyhrát. 

Pavel Polák, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme