Rusko je opravdu hodně nebezpečné, ale čtvrtfinále je zrádné, uvědomuje si kapitán Voráček

Česko čeká ve čtvrtfinále nejproduktivnější celek šampionátu ─ Rusko. Vítěz duelu se přesune do Kolína nad Rýnem k bojům o medaile, poražený pojede domů. Rusové si ale před duelem s českými hokejisty tak věří, že si část svých věcí nechali v Německu, protože nepočítají, že by se tam neměli vracet.

Tento článek je více než rok starý.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost Jakuba Voráčka (uprostřed) spolu s Davidem Pastrňákem (vlevo) a Tomášem Kundrátkem

Radost Jakuba Voráčka (uprostřed) spolu s Davidem Pastrňákem (vlevo) a Tomášem Kundrátkem | Zdroj: Reuters

„Oni mají proč být namistrovaný. Tým je natolik kvalitní, že je opravdu hodně nebezpečný, ale čtvrtfinále je hrozně zrádné. Na turnaji může hrát nejlepší hokej za posledních deset let, ale pak přijde jeden zápas, najednou se všechno začne rozpadat a neví, co se stane,“ uvedl pro Radiožurnál Jakub Voráček, který si uvědomuje nejen specifika čtvrtfinálového zápasu, ale také sílu soupeře.

Rusko hraje na turnaji výborně. Je nejproduktivnějším týmem šampionátu a má doslova excelentní hru v přesilových hrách. Z 24 početních výhod dali Rusové neuvěřitelných 13 branek

Přehrát

00:00 / 00:00

Českým hokejistům stojí v cestě k bojům o medaile na světovém šampionátu Rusko.

„To je fantazie. Nechci říkat, že nad tím zůstává rozum stát. Pro nás bude velmi důležitá disciplína, abychom je do těchto šancí nepouštěli,“ nabádá své svěřence asistent trenéra Václav Prospal.

Když připustíme, že Češi, kteří zatím na turnaji dokázali v základní hrací době porazit jen Bělorusko, Slovinsko a Francii, na to mají hokejově, je třeba se ptát, zda na souboj s Ruskem má český celek i po mentální stránce.

„Kdyby tým nebyl mentálně silný, tak ti to neřeknu a kdyby byl tak… Já si myslím, že jsme mentálně silní,“ usmívá se Jakub Voráček, který do zápasu nastoupí v prvním útoku s Vladimírem Sobotkou a nově taky s Janem Kovářem. Tedy hráčem, který patří mez elitu Kontinentální hokejové ligy.

Jen ho trochu mrzí, že se nepotká s kolegou z Magnitogorsku Sergejem Mozjakinem, který kvůli zranění proti Čechům nenastoupí.

„Jenom jsme si napsali a on říkal, že si myslí, že to pro nás končí, tak jsem mu říkal, že se plete, že to končí pro ně,“ věří Jan Kovář. Zápas Česko – Rusko začne stejně jako přímý přenos Radiožurnálu v 16:15 a online ho budeme sledovat na iROZHLAS.cz.

Petr Kadeřábek, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme