Rusové jsou mladší, mrštnější a makají, varuje skaut Fischer. Trenéři mění složení útoků

Trenéři české hokejové reprezentace zatím neodtajnili, který gólman nastoupí do čtvrtfinále mistrovství světa proti Rusku. Mění se ale složení útoků. Do toho prvního se k Sobotkovi s Voráčkem posune Jan Kovář. Skaut Jiří Fischer zase zkoumá hru ruských soupeřů.

Tento článek je více než rok starý.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Josef Jandač a Tomáš Plekanec

Trenér Josef Jandač a Tomáš Plekanec | Zdroj: ČTK

„Když se podíváte na složení první útočné formace, tak jsou to dva zápasy bez gólu. A od první lajny se čeká daleko víc, takže přišla změna věříme, že budou k lepšímu, protože nás čeká důležitý zápas. Už je to play-off, náhlá smrt. Když vyhraje, postupuješ, když prohraješ, jedeš domů," vysvětluje Radiožurnálu asistent trenéra Jaroslav Prospal.

Na tréninku během volného dne před čtvrtfinále tak trenéři přeskládali složení útočných formací. Z první pětky vypadl Tomáš Plekanec a mezi Sobotkou a Voráčkem nastoupí Jan Kovář.

Hokejisté samozřejmě mohli svého soupeře vidět jen v televizi, naopak trenérský tým uvažoval, že by jednoho svého zástupce do Kolína poslal. V úvahu připadal samozřejmě skaut Jiří Fischer. Komplikovaný závěr základních skupin ale rozhodl o tom, že zůstal v Paříži.

„Výhoda rozpoznávání hry přes videa je v tom, že klukům můžeme přesně ukázat, co je na něm vidět. Kluci si i sami vyhledávají, co kde zlepšit," chválí Jiří Fischer hráče za přípravu i mimo povinný režim.

Hokejisté v této sezoně Rusy ještě neporazili. Třeba to v důležitém zápase vyjde, věří Jandač

Číst článek

Čtvrtfináloví soupeři českého týmu zatím hrají na MS s jediným zaváháním, když v souboji o první místo podlehli USA.

„Rusové zatím odehráli výborný turnaj, ale s posledním zápasem nejsou spokojení. Určitě chtěli být první ve skupině a nestěhovat se. Zápas s Američany budeme rozebírat dnes po obědě. Proti soupeřům, kteří nepostupovali, nedostali tři zápasy za sebou gól a spoustu jich nasypali," všímá si skaut.

Přesilovky, obrovská zbraň Rusů

„Jejich obránci se snaží hrát velmi jednoduše, dávat puky útočníkům a nechávat ofenzivu na nich. Mají zajímavě poskládaný tým, čtyři vyrovnané lajny. Poslední dva zápasy skoro nezměnili sestavu. Jsou mladší, rychlejší a mrštnější, než byli v minulosti, a makají," dodává.

Obrovskou zbraní „sborné" jsou přesilové hry. Znarokův tým má zatím poloviční úspěšnost využití početních výhod, to je na dlouhodobých turnajích nevídané.

„Velkou roli hraje, že v jednom zápase dali pět z pěti, takže je tím procento ovlivněné. Ale mají individuální dovednosti, nepanikaří pod tlakem. Přesilovky sehrávají výborně, zapojují i beky. Na videu je to všechno vidět, přípravu uděláme a pak jde o to se s tím poprat," říká Jiří Fischer.

František Kuna, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme