online přenos Kanada - Rusko, 20. května 2017 15:15, LANXESS arena, Kolín nad Rýnem

Kanada

Rusko

4 : 2

(0:0, 0:2, 4:0)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.
  • Dobrý den, vítám vás u textového přenosu ze semifinálového zápasu mezi Kanadou a Ruskem.
  • Čtvrtfinále přineslo velké překvapení, když vítězové skupiny A Američané prohráli s Finskem. V předposledním hracím dni tak bude k vidění skandinávský souboj mezi Suomi a Tre Kronor i Kanady s Ruskem. Oba dva zápasy bude velmi napínavé sledovat.
  • Výběry Javorových listů i ruská Sborná patřily už před začátkem mistrovství k největším favoritům turnaje. Nejeden fanoušek by je dokonce pasoval na finálovou dvojici. Vzájemný souboj už přijde ale v sobotu, a tak je jisté, že jedna z hokejových velmocí zamíří pouze do boje o třetí místo.
  • Čtvrtfinálová sestava Ruska

Vasilevskij – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Orlov, Zub – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Panarin, Kučerov, Naměstnikov – S. Plotnikov, Barabanov, Kuzněcov – Tkačjov.

Čtvrtfinálová sestava Kanady

Pickard – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly – Duchene (A), Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.
  • Zápasy Ruska

Rusko – Švédsko 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0 – 1:0)

Kanada – Francie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
    Kanada – Švýcarsko 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
    Kanada – Norsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
    Kanada – Finsko 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Kanada – Německo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
  • Na to, jak zajímavý zápas dopadne, si budeme muset počkat až do sobotních patnácti hodin a patnácti minut.
  • Úvodní sestavy:

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux, R. O'Reilly – Duchene, Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov, Provorov, Zub, Orlov – Tělegin, Andronov, Ničuškin – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Kučerov, Naměstnikov, Kuzněcov – S. Plotnikov, Barabanov, Tkačjov.

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Stricker (SUI) – Lhotský (CZE), Oliver (USA).
  • Oba týmy aktuálně rozchytávají brankáře. Rusové vypadají mírně aktivněji, Kanaďané také přijeli na led o pár minut později.
  • Chvilku prostoru dostávají před zápasem i Asterix s Obelixem.
  • Oba celky už vjíždí na ledovou plochu. Rusové nastoupí v bílých dresech, Kanaďané zvolili kombinace červenočerné.
  • Utkání právě začalo.
  • Kanaďané okupují své útočné pásmo.
  • Panarin se hnal do útočného pásma, nakonec však s kotoučem skončil pouze v rohu kluziště.
  • Kotouč skončil na střídačce, vhazovat se bude v útočném pásmu Kanady.
  • Už to vypadalo, že Vasilevskij bude muset zakročit, nakonec ale průnik jednoho z útočníků zastavili obránci.
  • Důležité
    Sergej Plotnikov napřáhl na pravé straně, dostal přihrávku a z velmi dobré pozice přestřelil!
  • Důležité
    Stejný hráč vymyslel přihrávku před prázdnou branku Tkačjovovi, jenže ten puk promáchl. Rusové během začátku zápasu dominují!
  • Kanaďané na pár chvil zklidnili hru, za pár chvil vyrazí směrem k Ruské brance.
  • Po neúspěšné akci se hokejisté Javorových listů museli vrátit až za Pickardovu branku. Zdá se, že Rusové jsou na svého soupeře velmi dobře připraveni.
  • Vadim Šipačov zachytil přihrávku svého soupeře a udržel svůj celek uvnitř útočného pásma.
  • Josh Morrissey po dobré práci Marnera v útočném pásmu vystřelil od modré čáry, ruský gólman si kotouč mezi klubkem těl před zařízením našel a ukryl ho do své lapačky.
  • Další zákrok brankáře v bílém dresu. Ten tentokrát vytěsnil ránu od mantinelu mimo tři tyče.
  • Hra se přelévá ze strany na stranu. Kanada pomalu začíná se svým aktivním soupeřem srovnávat krok.
  • Dadonov za brankou Pickarda vybojoval kotouč efektní i efektivní rybičkou. Příliš dlouho se ale Sborná v útočném pásmu neudržela.
  • Nathan MacKinnon vlétl do útočného pásma, sjel si mezi kruhy a namířil svůj pokus i tyči. Zde byl ale jako dnes prozatím pokaždé připraven Andrej Vasilevskij. Nadějný gólman kotouč usměrnil mimo nebezpečné území.
  • Valerij Ničuškin se snažil probít do útočného pásma, kotouč mu nakonec vypíchl z hole kanadský bek. Puk skončil mimo ledovou plochu, hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.
  • Aktuální statistika střelby:

Kanada – Rusko 4:2
  • Pickard zastavil nahození ze středního pásma, vhazovat se bude po pravici kanadského gólmana.
  • Kučerov nabral kotouč za svou brankou, projel celým hřištěm a zakončil z pravé strany. Maskovaný muž zasahovat nemusel, puk byl totiž výrazně zpomalen jedním z beků.
  • Na druhé straně musel být pozorný Vasilevskij proti nepříliš dobře zakončené akci Kanaďanů. Ti ale po přerušení hry zůstanou v útočném pásmu.
  • Arťom Zub musel odehrát kotouč před napadajícím Girouxem. To se mu nepovedlo, i když ne zrovna ideálním způsobem.
  • V útočném pásmu se usadili zámořští hráči.
  • Travis Konecny vymyslel přihrávku z otočky bekhendem před branku, přesný ale nebyl. I tak se hokejisté v červených dresech udrželi před ruským brankářem.
  • Výběr Sborné se stále marně snaží ukořistit kotouč, rychlost kanadských přihrávek mu dělá velké problémy.
  • Důležité
    Poté, co přeci jen svěřenci trenéra Olega Znaroka získali puk, zasypali Pickarda salvou střel z velké blízkosti. Té nejnebezpečnější se ujal na pravé straně Viktor Antipin. Opřel se do puku, posílal ho k bližší tyči, nicméně gólman Colorada jen vítězoslavně zvedl lapačku a pokynul sudímu k přerušení hry.
  • Icing ruské reprezentace. Ta se teď bude muset po pár chvílích opět bránit.
  • Marc-Édouard Vlasic výborným obranným zákrokem zneškodnil nebezpečný pas na rozjetého Kučerova.
  • Pickard nakonec přeci jen musel zasahovat, když na něj letěla střela z velkého úhlu. S tou si poradil bez větších potíží. Budeme svědky druhé komerční přestávky během úvodního dějství.

Kanada – Rusko 5:7
  • Vladislav Naměstnikov nabral rychlost a uháněl s kotoučem po pravé straně. Nakonec svou akci zakončit prudkou střelou zápěstím, kterou na poslední chvíli Demers ztečoval do ochranné sítě.
  • Kanaďané se na pár chvil ocitli v dostřelu Vasilevskiho branky. O pár chvil později se však nepřesností sami vyhnali za modrou čáru.
  • Provorov zakončil rychlý průnik do útočného pásma, na Pickarda si ale nepřišel. Kanadský gólman přerušuje hru.
  • Bude se vylučovat, na ledové ploše zůstal ležet Sergej Andronov!
  • Trest
    Vyloučení v týmu Kanada (Mark Scheifele – 2 min., nedovolené bránění).
  • Mark Scheifele je prvním, kdo dnes usedl na trestnou lavici. Inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění, Andronov je v pořádku. Na střídačku dojel bez cizí pomoci.
  • Výběr Javorových listů se osvobozuje.
  • Důležité
    Bělov si sjel do levého kruhu pro vhazování, napřáhl a už to vypadalo, že prostřelí vše, včetně brankáře. Jenže kotouč netrefil ideálně, i tak nechtěně nahrál Šipačovovi na druhou stranu hřiště. Toho vychytal u levé tyče Pickard!
  • Kanadští beci posílají kotouč přes všechny čáry.
  • Důležité
    Nikita Kučerov obstaral po závaru před kanadskou brankou další střelecký pokus. Mířil zkušeně nad beton Pickarda, ten však proti kotouči vystavil svou vyrážečku. Nerozhodný stav trvá!
  • Mark Scheifele je zpět na ledové ploše, Kanaďané oslabení přečkali.
  • Důležité
    Schenn sestřelil za ruskou brankou Dadonova, který prozatím vůbec nevypadá schopný pokračování ve hře. Sedí na střídačce v péči lékařů, na ledě se zřejmě ocitla krev, kterou musí ledaři uklidit. Vše se obejde bez trestu.
  • Calvin de Haan zavezl kotouč do útočného pásma, Kanaďané se budou snažit vymyslet gólovou akci těsně před koncem první třetiny.
  • Travis Konecny chtěl bekhendem překvapit Vasilevskiho u levé tyčky, což se mu nepodařilo. Ruský gólman s přehledem vytěsnil kotouč svou hrudí mimo branku.
  • Na druhé straně přidržel kotouč na ledě po ruském brejku, který se obešel bez zakončení, Pickard. Hra je přerušena.
  • Úmyslný ofsajd Sborné, hra se ještě před koncem třetiny přesune před brankáře v bílém dresu.
  • Michael Matheson vystřelil z levé strany a kotouč se odrazil od betonu Vasilevskiho přímo na hůl MacKinnona. Ten ale nedokázal zakončit a skóre tak zůstane bezbrankové!
  • První třetina skončila.
  • První třetina úvodní branku nepřinesla. Oba celky předváděly atraktivní hokej, který úspěšněji prozatím zvládali Rusové. Ti byli aktivnější a Kanaďané museli postupem času výrazně přitvrdit hru. Druhé dějství by mělo nabídnout minimálně stejnou podívanou, budou oba gólmani opět stoprocentní?
  • Statistiky první třetiny

Střely na branku: 7:11.
    Trestné minuty: 2:0.
    Využití: 0:0.
  • Největší porci minut si během úvodního dějství připsal bek celku Javorových listů Jason Demers. Ten odehrál osm minut a jednu vteřinu.
  • Prostřední dvacetiminutovka začne přibližně v 16:05.
  • Kanaďané vyjeli na led jako první, teď už vycházejí z útrob stadionu i Rusové. Druhá třetina za pár chvil začne. Přinese nějakou branku?
  • Začala druhá třetina.
  • Kanaďané ovládli úvodní vhazování.
  • Přízemní dělovku Jeffa Skinnera z nápřahu a pravé strany Vasilevskij vyrazil mimo tři tyče.
  • Důležité
    Po pokusu Morrisseye z poměrně ostrého úhlu měl ruský gólman co dělat, aby se kotouč nedostal k dorážejícímu hráči. Nakonec maskovaný muž situaci ustál!
  • Trest
    Vyloučení v týmu Kanada ( Travis Konecny – 2 min., nedovolené bránění).
  • Rusové velmi lacino získávají početní výhodu. Konecny seděl na střídačce a odehrál kotouč, čehož si samozřejmě ihned všiml hlavní arbitr a posílá kanadského forvarda na nevyžádaný dvouminutový odpočinek.
  • Kučerov trefil svou dělovkou zprava pouze bránícího Vlasica.
  • Colton Parayko posílá puk přes všechny čáry a Kanaďané střídají.
  • Důležité
    Mezi kruhy si sjel Jevgenij Dadonov, dostal kvalitní pas, vypálil, ale Pickard dobře umístěnou ránu dokázal vyrazit mimo tři tyče. Fantastický zákrok kanadského gólmana!
  • Konecny je zpět na ledové ploše, hráči ze zámoří přečkali i druhé oslabení.
  • Záhy však přichází třetí za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká Mitch Marner.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Kanada (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mitchell Marner.
  • Rusové obléhají své útočné pásmo za velké podpory svých příznivců.
  • Kanaďané se osvobozují a střídají.
  • Důležité
    Ivan Tělegin ranou od modré čáry málem poslal puk do protipohybu Pickarda. Ten ho nakonec stihl přeci jen tečovat a o pár centimetrů poslat mimo branku.
  • Po delší době uvidíme hru v pěti bruslařích na každé straně, Marner již opustil trestnou lavici.
  • Bomba Bělova z vrcholu třetiny narazila na připravený beton Calvina Pickarda. Gólman výběru Javorových listů se musí v posledních minutách hodně ohánět.
  • Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

Kanada – Rusko 10:16
  • Zakázané uvolnění Sborné, kotouč se v ruce čárového sudího přesune k Vasilevskimu.
  • Nepřesnou přihrávku Morrisseye zachytili pouze ruští obránci.
  • Kanaďané se ocitli v postavení mimo hru.
  • Pickard zachytil nahození ze středního pásma a rozhodl se ho rozehrát, čímž trochu zariskoval. Nakonec situaci Kanaďané ustáli.
  • Alexandr Barabanov se vytočil s kotoučem do levého kruhu pro vhazování, jeho rána byla ale nakonec sražena pouze do ochranné sítě.
  • Travis Konecny netrefil svou ranou branku, kotouč pouze orazítkoval plexisklo.
  • První přesilovka pro Kanadu! Ta má prozatím ponechanou výhodu.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Rusko (Anton Bělov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
  • Důležité
    Bělov trefil Konecného do oblasti hlavy a krku, za což inkasuje 2 + 10 minut!
  • Trest
    Vyloučení v týmu Rusko (Bogdan Kiselevič – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Kanada (Mark Scheifele – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
  • Rusové se osvobozují.
  • V mezikruží zůstal na pár chvil osamocený Brayden Point, jeho rána byla ale zblokována ještě dřív než stačila ohrozit Vasilevskiho.
  • Sborná znovu posílá kotouč až za Pickardovu branku.
  • Rusové jsou kompletní.
  • Calvin Pickard po sražené střele zalehl kotouč a přerušil hru. Vyloučení na obou stranách se začínají kupit.
  • Na ránu Joshe Morrisseye Vasilevskij viděl a bez větších potíží ji uschoval do své lapačky. Vhazovat se bude po pravé ruce ruského brankáře.
  • Simmondsova přihrávka žádného ze spoluhráčů před brankou nenašla, pouze prolétla z protějšímu mantinelu.
  • Gól
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Krásná kombinace, Sborná vede, Kanaďané nevěřícně koukají a diváci jsou v euforii. Svou akcí Rusové naprosto vymazali defenzivu Javorových listů, která až do této chvíle fungovala bezchybně. Po přihrávkách Kučerova a Panarina se prosadil JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Artěmij Panarin, Nikita Kučerov.
  • Pickard přerušil hru po ráně od modré čáry. Následovat bude komerční přestávka.

Kanada – Rusko 14:20.
  • Po dlouhém, ale tečovaném, pasu de Haana se zakázané uvolnění pískat nebude, Rusové musejí hrát.
  • Jenže na druhé straně ano. Icing hokejistů v bílých dresech.
  • Josh Morrissey si dal na své již několikáté ráně záležet a z pravého kruhu ji poslal přesně do bližší šibenice. Na tomto místě měl ale připravenou lapačku také ruský gólman.
  • Na ledě to začíná hýřit emocemi. Claude Giroux schytal během přerušené hry krosček do zad, rozhodčímu však tento incident zřejmě unikl.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Kanada (Wayne Simmonds – 2 min., sekání).
  • Místo toho je vyloučen Simmonds, který se ještě před zmiňovaným incidentem dopustil sekání. Čtvrtá přesilovka Ruska!
  • Kanaďané nadvakrát dostali kotouč z obranného pásma. Rusové budou muset své útočné snažení založit znovu.
  • Dělovka Tělegina, který si sjel až na vrchol levého kruhu, byla usměrněna mimo branku.
  • Gól
    Hned vzápětí však Sborná zkopírovala svou první branku a předvedla ji znovu. Po rychlé kombinaci v útočném pásmu a přesné finální přihrávce Šipačova přes celé pásmo se prosadil NIKITA GUSEV. Asistence: Vadim Šipačov, Artěmij Panarin.
  • Kanaďané jsou druhou brankou viditelně zaskočeni, Rusové hrají ve velké pohodě.
  • Vladimir Tkačjov se málem prodral až před Pickarda, na poslední chvíli mu ale jeden z beků vypíchl kotouč.
  • Vasilevskij se vydal rozehrávat za branku a situaci ustál na výbornou.
  • Chris Lee poslal puk pouze na kanadskou střídačku. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.
  • Zakázané uvolnění ruské reprezentace.
  • Na pravé straně zůstal úplně osamocený Vladislav Naměstnikov. Po přihrávce zleva už se napřahoval, beci ale situaci ustáli.
  • Důležité
    Vladislav Naměstnikov zůstal zcela osamocený na pravé straně podruhé v krátkém časovém intervalu, tentokrát už se dostal ke střele, ale Pickard se roztáhl na brankové čáře a betonem puk vykopl. Sborná je momentálně jednoznačně lepší, Kanaďané rychlé tempo protivníka nestíhají.
  • Icing výběru Javorových listů.
  • Důležité
    Wayne Simmonds se dostal do brejku a byl faulován, rozhodčí se ale nerozhodl nařídit trestné střílení!
  • Trest
    Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Zub – 2 min., sekání).
  • Claude Giroux nabil mezi kruhy Braydenu Schennovi, jenže toho vychytal skvělým zákrokem maskou Vasilevskij.
  • Jeff Skinner a jeho rána z pravé strany! Ruský gólman máchl lapačkou a od diváků si vysloužil potlesk.
  • Ruský brejk sice neskončil zakončením, Sborná ale ušetřila vteřin z trestu Zuba.
  • Druhá třetina skončila.
  • Ve druhé třetině už diváci branky viděli, obě dvě přitom obstarali ruští hráči. Ve třiatřicáté minutě skóroval Kuzněcov, zanedlouho využil přesilovou hru Gusev. Sborná byla v prostředním dějství jednoznačně lepším mužstvem a Kanada bude mít v poslední dvacetiminutovce velmi náročný úkol.
  • Statistiky druhé třetiny

Střely na branku: 12:12 (19:23)
    Trestné minuty: 8:16 (10:16)..
    Využití: 0:1 (0:1).
  • Třetí část začne přibližně v 17:03.
  • Nejpilnějším střelcem byl během druhé třetiny Ryan O´Reilly. Ten prověřil ruského gólmana hned čtyřikrát!
  • Začala třetí třetina.
  • Kanada vyhrála úvodní buly třetí třetiny a ještě necelou půlminutu bude hrát přesilovku.
  • Gól
    Kanada právě vstřelila branku!
    Přesně tohle javorové listy potřebovaly, je sníženo! Kotouč se dostal z hole Parayka na levý kruh k MacKinnovi, jenž povedenou střílenou přihrávkou nabídl puk do mezikruží MARKU SCHEIFELEMU a útočné Winnipegu Jets protečoval kotouč do šibenice mimo dosah brankáře Vasilevského – 1:2! Asistence: Nathan MacKinnon, Colton Parayko.
  • Calvin Pickard zachytil dalekonosné nahození a přerušil hru.
  • Zakázané uvolnění Kanady.
  • Do LANXESS areny si našlo cestu 16 469 diváků!
  • Dělovku Antona Bělova vytěsnil Pickard mimo tři tyče.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Rusko (Anton Bělov – 2 min., krosček).
  • Colton Parayko trefil svou dělovkou od modré čáry pouze blokujícího Andronova.
  • Následný rychlý brejk Rusů skončil pouze kotoučem v ochranné síti.
  • Sborná se osvobozuje.
  • Důležité
    Střílenou přihrávku Mitche Marnera nechtěně tečoval jeden z hráčů v bílém dresu, Vasilevskij se i tak stihl přesunout a udržel kotouč na své výstroji!
  • Wayne Simmonds těčoval střelu od modré čáry pouze mimo branku.
  • Důležité
    Brayden Schenn zůstal na pár chvil osamocený v mezikruží, jeho střelu k pravé tyči, ruský gólman zneškodnil!
  • Jeff Skinner si vybruslil z pravé strany a mířil k bližší tyči. Vasilevskij opět připraven a udržuje tak ruské těsné vedení!
  • Bělov je zpět na hrací ploše, svěřenci trenéra Olega Znaroka jsou kompletní.
  • Maskovaný muž přerušil po další, tentokrát nepřesné kanadské akci hru.
  • Důležité
    Jevgenij Kuzněcov zůstal po vyjetí Pickarda úplně sám mezi kruhy, těsně po návratu kanadského brankáře mezi tři tyče vypálil. Pickard kotouč betonem vyrazil!
  • A znovu musel maskovaný muž v červeném dresu odehrát dlouhý pas na únik. I tentokrát situaci ustál bez ztráty květinky.
  • Výběr Javorových listů rozjíždí svůj další útok.
  • Důležité
    Nečekaná rána Nathana MacKinnona z pravé strany k bližší tyči málem Vasilevskimu propadla mezi tyčí a výstrojí, nakonec se puk skončil pouze za brankou!
  • Marc-Édouard Vlasic napřáhl a od levého mantinelu vyslal prudkou dělovku. Branku ale minul.
  • Ryan O´Reilly byl faulován, když se snažil tečovat pas zprava. Branka ruského brankáře vypadla ze svého základního postavení, Kanada si zahraje přesilovku.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Zub – 2 min.).
  • Ještě předtím přichází na řadu komerční přestávka.

Kanada – Rusko 28:26
  • Hokejisté v bílých dresech se osvobozují.
  • Ivan Tělegin propasíroval kotouč mezi blokujícími hráči. Rusové se osvobozují a střídají.
  • Brejk 2 na 1 skončil nepřesnou přihrávkou Tkačjova. O pár chvil později jsou Rusové kompletní.
  • Důležité
    Artěmij Panarin trefil nečekaným bekhendem z levé strany a poměrně ostrého úhlu spojnici tyčí!
  • Kanada si zahraje další přesilovou hru.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
  • Ivan Tělegin nedokázal přes Nathana MacKinnona vyhodit kotouč, Javorové listy zůstávají v útočném pásmu.
  • Dělovku od modré čáry sice Vasilevskij zachytil, nicméně sám si nebyl jistý, zdali kotouč udržel. To se mu nakonec až do hvizdu sudího povedlo.
  • Colton Parayko vyslal schovanou ránu zápěstím a ruský gólman stihl zakročit až na poslední chvíli! Poté hra byla přerušena kvůli natlačení O´Reillyho do brankoviště jedním z beků.
  • Andrej Vasilevskij si nechává od kustoda upravovat u střídačky výstroj a dopřává tak svému celku chvíli klidu.
  • Maskovaný muž je zpět ve svém základním postavení a utkání může pokračovat!
  • Svěřenci trenéra Olega Znaroka vyhodili kotouč přes všechny čáry a střídají.
  • Důležité
    Claude Giroux dostal pas od jednoho z beků a vypustil na branku nápřahem opravdovou dělovku. Vasilevskij se znovu včas stihl přesunout a kotouč udržel na své hrudi!
  • Hra se přelévá ze strany na stranu. Aktuálně svádí sprinterský souboj Giroux s Těleginem.
  • Zakázané uvolnění Sborné.
  • Pickard se vydal za branku rozehrát a pomoct tak svým spoluhráčům.
  • Výběr Javorových listů se po velké snaze usadil v útočném pásmu.
  • Travis Konecny vypálil z pravé strany, Vasilevskij vyráží!
  • Gól
    A je vyrovnáno. Z nenápadné akce se Kanaďané prosazují a hraje se opět od nuly. NATHAN MACKINNON obdržel přihrávku do levého kruhu zpoza branky. už to vypadalo, že ho obránce od kotouče odstaví, ale nakonec přeci jen vystřelil a nepříliš rychlý a dobře umístěný pokus prošel ruskému brankáři až za záda! Asistence: Travis Konecny.

Kanada – Rusko 34:27
  • Střílený pas Duchena pouze prolétl brankovištěm.
  • Kanaďané budou zpoza své branky rozehrávat další akci.
  • Byli ale zastaveni záhy a Pickard si musel pohlídat bližští tyč proti střele z velkého úhlu.
  • Hra je přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Rusové přicházejí o útočné pásmo, vhazovat se bude u červené čáry.
  • Gól
    Famózní Kanada pokračuje. Na led vstoupil před třetí třetinou úplně jiný celek a ten tři minuty před koncem obrací skóre. Opět to není nikterak pohledný gól, RYAN O´REILLY se dostal k zakončení až napodruhé, ale přeci jen se mu podařilo dotlačit možná i očima puk za brankovou čáru. Asistence: Michael Matheson.
  • Rusové kombinují ve svém pásmu a vyrážejí na útočnou zteč. Zvládnou ještě odpovědět.
  • Důležité
    Z otočky vypálil Sean Couturier a Vasilevskij se musel hodně roztahovat, aby pokus vytěsnil mimo tři tyče.
  • Oddechový čas pro Rusko.
  • Důležité
    Sborná hraje bez brankáře s šesti bruslaři!
  • Zakázané uvolnění se pískat nebude, Rusové musejí hrát.
  • Gól
    A je rozhodnuto, Kanaďané čtyřmi brankami v posledním dějství obrátili skóre a postupují do finále. SEAN COUTURIER po pasu O´Reillyho prázdnou branku nemohl minout. Asistence: Ryan O´Reilly, Colton Parayko.
  • Důležité
    Rusové to znovu zkouší bez brankáře!
  • Konec zápasu.
  • Přichází konec těžko uvěřitelného zápasu. V prvních dvou třetinách jednoznačně dominovali Rusové, kteří byli mnohem aktivnější a po zásluze vedli 2:0, jenže Kanaďané ve třetí třetině skórovali hned čtyřikrát a obrátili vývoj zápasu!
  • Hráči zápasu:

Vladislav Gavrikov (RUS) – Ryan O´Reilly (CAN).
  • Statistiky třetí třetiny

Střely na branku: 19:15 (38:28)
    Trestné minuty: 0:6 (10:22).
    Využití: 1:0 (1:1).
  • Nejlepší hráči ruského výběru na šampionátu:

Andrej Vasilevskij, Anton Bělov, Artěmij Panarin.
  • Nejlepší hráči kanadského výběru na šampionátu:

Mitchell Marner, Mark Scheifele, Ryan O´Reilly.
  • S konstatováním, že Kanada postupuje do finále a na svého soupeře si bude muset počkat zhruba do devíti, desíti hodin se s vámi loučím a přeji krásný zbytek sobotního odpoledne! Na shledanou!