Trenér Jandač chtěl promícháním sestavy 'oživit' Pastrňáka. Po výhře mají hokejisté den volna

Česká hokejová reprezentace porazila ve svém druhém utkání na světovém šampionátu Bělorusko 6:1. Vysoké vítězství přineslo českému týmu nejen tři body do tabulky skupiny B, ale navíc umožnilo českým trenérům vyzkoušet si několik věcí pro další průběh šampionátu.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák zatím na MS neskóroval | Zdroj: Reuters

„Plán zamíchat se sestavou jsme měli už v průběhu zápasu. Už na konci druhé třetiny jsem s ní zkoušel míchat, i kdyby třeba přišlo nějaké zranění, aby kluci nebyli fixovaní na jednoho dva spoluhráče. Zachováme nějaké vazby, ale když to nebude ono, tak s tím zamícháme," vysvětluje trenér Josef Jandač, proč od stavu 3:1 promíchal složení jednotlivých útočných řad.

Dovolit si to český kouč mohl, Češi odskočili soupeři o dvě branky a kontrolovali hru. Změny ale měly ještě jeden důvod.

„Chceme trošku oživit Pastu. Druhá formace není tak úderná, jak by měla být. Jsou tam dva ofenzivní hráči a Plekanec zodpovědný do defenzivy. Ale zatím jim nepadalo moc gólů, ani si nevytvářeli šance," vysvětluje Josef Jandač, proč vyměnil spoluhráče Davidu Pastrňákovi.

Pastrňák prožil v zámoří parádní sezonu. V dresu Bostonu nastřílel 34 gólů v základní části a k tomu přidal 2 v play off. Byl jasně nejlepším střelcem českých hráčů působících v zámoří.

Jenže na světovém šampionátu se ve dvou odehraných zápasech ještě netrefil a český tým jeho góly bude potřebovat.

„Jsem hrozně blízko, je to jen o tom, kdy gól přijde. Bělorusku jsme dali 6 gólů, tak jsme to nepotřebovali. Snad to tam spadne, ale když budeme vyhrávat, je jedno, kdo dá gól" zůstává v klidu David Pastrňák. Jeho chvíle možná přijdou už v pondělí, kdy český tým nastoupí proti silnému Finsku.

Trénink o dni volna bude dobrovolný

Teď si mohou hráči národního týmu užít na šampionátu trochu volna. Navíc s pocitem prví výhry na turnaji. „Ten den nám trochu přidá na klidu, bude pozitivnější. Ale v pondělí to bude úplně jiný zápas," tuší Radim Šimek.

Výhra 6:1 sice potěší, ale česká parta ví, že přijde zápas, který může hodně napovědět o konečném pořadí ve skupině. I proto se volný den hráčům hodí a přísný, co se týče účasti na dnešním tréninku, trenér Jandač rozhodně nebude.

Trénink bude v Paříži pro české hokejisty dobrovolný. A třeba obránce Michal Kempný má ve francouzské metropoli jiné plány. „Odpočineme si, možná se zajdeme podívat do města. Mám v Paříži kamarády, co se přiletěli podívat, tak možná strávím nějaký čas s nimi."

„Volno bodne. Můžeme si trošku odpočinout a připravit se na Finy. Ten den si definitivně užijeme," doplňuje Kempného David Pastrňák.

Čeští hokejisté by toulky Paříží měli stihnout před uzavřením volebních místností, protože pak už se bude ve Francii oslavovat nový prezident, nebo prezidentka. I přesto je ale jisté, že reprezentantům zůstanou v hlavě spíš myšlenky na puk, než na hlasovací lístky země spolupořádající světový šampionát.

Petr Kadeřábek, František Kuna, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme