'Věk nezastavíte.' Další mistrovství světa už bude nejspíš bez Tomáše Plekance

Tomáš Plekanec, stálá opora národního týmu, zřejmě odehrál své poslední mistrovství. To letošní v Paříži se mu příliš nevydařilo. V žádném z osmi zápasů nedokázal bodovat. Příští rok 35letý hráč rozhodně nechce v národní týmu hrát až do 43 let jako jeho kolega Jaromír Jágr.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Plekanec při zápase s Kanadou | Zdroj: Reuters

„Já jsem strašně rád za ty medaile, který jsem získal. Hráčů máme stále dobrých dost. Je prostě jenom potřeba, aby si mužstvo nějak sedlo. Pak bude ten tým zase oslavovaný. Já myslím, že ten čas přijde," věří český útočník.

34letý forvard byl nejstarším hráčem národního týmu na mistrovství. Plekanec nikdy neodmítl pozvánky na reprezentační srazy a získal celkem tři medaile. Letos se ale v Paříži spíše trápil. V osmi zápasech si nepřipsal ani jeden kanadský bod.

„Já jsem rád za každé mistrovství. Pro mě je to obrovská čest hrát za nároďák, každý hráč by si toho měl vážit. Bude mi 35 let. Myslím, že už toho moc nebude," cítí patřičnou hrdost útočník kanadského Montrealu.

Patrné je z Plekancovy řeči to, že příští hokejový šampionát v Dánsku už se obejde bez něj. Rozhodně nebude hrát v prezentaci do 43 let jako Jaromír Jágr.

„Bude mi 35 let a já si myslím, že ne," říká český reprezentant ke svému dalšímu pokračování v národním dresu. Konec reprezentační kariéry ale ještě neoznámil oficiálně.

Petr Kadeřábek, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme