Hokejisté Dánska otočili zápas s Běloruskem a zatím jsou čtvrtí, Češi v tabulce klesli

Hokejisté Dánska se při svém pátém vystoupení na mistrovství světa postavili proti Bělorusku a přestože soupeř ještě po dvou třetinách vedl, Seveřané dokázali v poslední části zápas otočit a nakonec zvítězili 5:2. Dánové se na turnaji posunuli na čtvrté místo neúplné tabulky skupiny A. Český tým klesl na šestou pozici, odehrál ale o utkání méně než Dánové i páté Švédsko.

Riga (Aktualizováno: 22:19 28. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělorusové začali aktivně a byli za to odměněni vedoucí brankou. Ve 3. minutě otevřel po vydařené individuální akci skóre Děmkov, který elegantně přešel přes obránce Lauridsena a překonal brankáře Dahma.

Kanaďané si poradili s Kazachstánem a živí naději na čtvrtfinále, Švédsko si spravilo chuť s Británií

Dánové vyrovnali v první přesilové hře, Bailenovo vyloučení potrestal Mayer. Při Lassenově trestu mohl vrátit Bělorusům vedení Paré, netrefil ale odkrytou branku. Následně se do brejku dostal Jesper Jensen, Kolcov ale jeho šanci zlikvidoval.

V 11. minutě putoval předčasně do kabin Drozd, Dánové ale v pětiminutové přesilovce skórovat nedokázali. Jen si vytvořili výraznou střeleckou převahu.

Další početní výhodu Seveřané nevyužili ve druhé třetině a poté sami v oslabení inkasovali. Vyloučení Jespena Jensena bleskově využil Stefanovič, dánský útočník se zpět na led vrátil již po čtyřech sekundách.

Zápas Dánsko - Bělorusko jsme sledovali ONLINE

Ve 42. minutě byl blízko vyrovnání Hardt, ale trefil jen tyč. Za tři minuty už Kolcov kapituloval, poté co jej překonal Asperup a oslavil premiérový start na šampionátu gólem. Dánové pokračovali v aktivitě a za další tři minuty poprvé vedli po trefě Froma.

A nebylo to z jejich strany vše. Bělorusové odpadli a Dánové zápas ovládli. O čtvrtý gól se postaral tvrdou střelou Lauridsen, poslední slovo měl tečující Hardt.

Mistrovství světa v hokeji v Rize

Skupina A (Olympic Sports Centre):

Dánsko - Bělorusko 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Meyer (M. Lauridsen), 45. Asperup (From, Jensen Aabo), 48. From (True), 50. M. Lauridsen (Hardt, Lassen), 53. True (Lassen, Hardt) - 3. Děmkov (Kodola, Korobov), 31. Stefanovič (Falkovskij, Protas). Rozhodčí: Schrader (Něm.), Sternat - Seewald (oba Rak.), Obwegeser (Švýc.). Vyloučení: 3:2, navíc Drozd (Běl.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Bez diváků.

Mistrovství světa (PLATNÉ K 28. 5. 2021)