Dánsko - Švýcarsko 0:1. Švýcaři porazili i Dány a jsou na mistrovství světa stoprocentní

Hokejisté Švýcarska prožívají ideální vstup do mistrovství světa. Po sobotním vítězství nad Českem si poradili i s Dány, které porazili těsně 1:0. O jedinou branku utkání se postaral už v první třetině Timo Meier. Dánové vyslali za celý zápas na švýcarskou branku jen čtyři střely.

Riga (Aktualizováno: 21:35 23. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dánská hokejová reprezentace

Dánská hokejová reprezentace | Zdroj: Reuters

Dánové i Švýcaři načali turnaj vítězně a věděli, že v případě vítězstvím ve vzájemném souboji se dotáhnou v tabulce skupiny A na první Rusko a Slovensko.

Slovenští hokejisté se trápili s Velkou Británií, ale nakonec slaví. Švédové padli i s Běloruskem

První, a jak se později ukázalo jedinou, branku utkání vstřelil Timo Meier v čase 13:12. Útočník San Jose Sharks z NHL se v útočném pásmu zbavil jednoho z bránících soupeřů a šikovnou střelou překonal gólmana Dánska.

Seveřané brzy nato dokázali dostat puk do sítě také, jenže rozhodčí gól neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

Druhá třetina přinesla bojovný vyrovnaný hokej s minimem šancí. Až ve třetí části bylo zase na ledě rušněji, ale jen před dánským brankovištěm. Hofmann mohl zvýšit po pěkné individuální akci, ztroskotal ale na brankáři Dahmovi.

Dahm se pak zaskvěl ještě jednou, když podržel naděje svého týmu při velkém švýcarském závaru. Pět minut před koncem měl další obrovskou šanci Švýcar Kurashev, svůj samostatný únik ale zakončil jen nepovedeným zakončením.

Švýcaři tak zdolali svého soupeře 1:0 a zůstávají stoprocentní. Jejich dalším soupeřem budou v úterý Švédové. Dány čeká také v úterý Velká Británie.

Mistrovství světa (PLATNÉ K 23. 5. 2021)

Dánsko - Švýcarsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 14. Meier (Hischier, Mirco Müller). Rozhodčí: Šír (ČR), Stano - Synek (oba SR), Ondráček (ČR). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít