Čeští hokejisté odehrají příští šampionát v dánském Herningu, ve skupině je čeká Finsko nebo Maďarsko

Čeští hokejisté budou hrát v příštím roce na mistrovství světa ve skupině B v Herningu s Finskem, Spojenými státy americkými, Německem, domácím Dánskem, Norskem, Kazachstánem a Maďarskem. Skupinu A ve Stockholmu tvoří vedle pořádajícího Švédska také Kanada, Švýcarsko, Slovensko, Lotyšsko, Rakousko, Francie a Slovinsko.

Stockholm/Herning Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Design medaile má připomínat led

Design medaile má připomínat led | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Češi budou za rok obhajovat titul z letošního šampionátu v Praze a Ostravě, kde získali zlato po 14 letech. V Herningu je čeká základní skupina a v případě umístění na prvních dvou místech také čtvrtfinále. Turnaj vyvrcholí v hlavním dějišti ve Stockholmu. Hrát se bude od pátku 9. května do neděle 25. května.

Nasazení do skupin určuje žebříček Mezinárodní hokejové federace (IIHF), v němž se Češi po úspěšném turnaji posunuli z osmého na čtvrté místo. Podle něj mělo být sedmé Švédsko stejně jako Dánsko ve skupině B, ale vyměnilo si pozice s šestými Spojenými státy americkými.

Druhé Rusko a šestnácté Bělorusko se ani v příštím roce MS nezúčastní. Od roku 2022 jsou kvůli válečné agresi na Ukrajině z akcí IIHF vyloučeny. Rusku se podle dřívějšího postavení přičítá stejně jako třetímu nejlepšímu celku (1520 bodů) a paradoxně v žebříčku stoupá.

Švédsko bude mistrovství světa hostit podvanácté, z toho pojedenácté se bude hrát ve Stockholmu. V roce 1949 tam slavilo titul Československo. V Dánsku se konal světový šampionát jen v roce 2018, kdy byla hlavním dějištěm Kodaň a druhým Herning.

Ve stockholmské Avicii Areně (původně hale Globen) pro 13.850 diváků se bude hrát počtvrté po letech 1995, 2012 a 2013. V letech 2012 a 2013 Švédsko pořádalo MS společně s Finskem a v prvním případě turnaj vyvrcholil v Helsinkách. V Herningu bude hostit zápasy hala Jyske Bank Boxen pro 11 000 diváků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme