‚Na brusle jsou nároční všichni.‘ Kustodi národního týmu tvoří pro hokejisty perfektní podmínky

Pro hráče je důležité, aby byli perfektně přichystaní. O jejich pohodlí, čistou a suchou výstroj a také dobrou náladu se v národním týmu pravidelně starají kustodi. České hokejisty čeká na domácím světovém šampionátu na závěr základní skupiny těžký zápas s Kanadou. Utkání začne v 16.20 a na Radiožurnálu i Radiožurnálu Sport ho uslyšíte v přímém přenosu.

Seriál Radiožurnálu Sport Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střídačka národního týmu během duelu s Rakouskem

Střídačka národního týmu během duelu s Rakouskem | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Je po dopoledním rozbruslení, většina hráčů národního týmu tak po převlečení už opustila kabinu, o kterou se poté stará trio kustodů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si seriál Radiožurnálu Sport ze zákulisí hokejového šampionátu s kustody národního týmu

„Náš šéf je Zdeněk Šmíd, další je plzeňský kustod Petr Šulan a třetí do party jsem já z Mladé Boleslavi,“ jmenuje své kolegy třetí do party Oldřich Kopecký

„Den před utkáním si vše připravujeme, ale i tak máme v den zápasu dost práce. Kluci si kolikrát vzpomenou, že chtějí některou věc. Vstáváme brzo, všechny věci musí být suché a pověšené na místech, připravuje se ovoce a nějaké prádlo,“ pokračuje Kopecký.

„V dnešní době jsou nároční všichni, malá vada, a hned se jde přebrušovat. Zrovna tu byl Radan Lenc, který sice říká, že není náročný a že on brusle často nebrousí,“ popisuje Šulan.

„Petr je hodně perfekcionista, chce mít v kabině vše srovnané tak, jak je zvyklý. Já a Zdeněk se soustředíme na brusle, poté jdeme masírovat nebo děláme, cokoliv je potřeba,“ přibližuje práci kustodů Kopecký.

Těsně před zápasem už je všechno přichystáno, srovnáno, aby měli věci po ruce na správném místě. Dále jsou připravené rukavice, helmy i kalhoty.

„Po zápase se modlíme, aby byla dobrá atmosféra a že jsme vyhráli, to vás pak vše baví o dost víc. Sesbíráme a nabrousíme brusle, vypereme prádlo a kabinu připravíme tak, aby se mohli kluci znovu přijít,“ říká Šulan.

Duel Kanada – Česko od 16.20 v přímém přenosu odvysílá Radiožurnál a Radiožurnálu Sport, server iROZHLAS.cz bude zápas sledovat v podrobné online reportáži.

MS v hokeji 2024

Kryštof Kousal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme