Švédové zvládli zápas o všechno proti Slovensku, obrat dokonali v závěrečné třetině

Hokejisté Švédska otočili na mistrovství světa v Rize zápas proti Slovensku a po výhře 3:1 se udrželi ve hře o postup do čtvrtfinále. Seveřané zatím získali devět bodů a posunuli se na čtvrté místo skupiny A i před Českou republiku, která ale odehrála o utkání méně. Slováci jsou s 12 body třetí, ani oni ale nemají postup do bojů o medaile jistý.

Riga (Aktualizováno: 21:38 30. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání hokejového MS mezi Slovenskem a Švédskem

Utkání hokejového MS mezi Slovenskem a Švédskem | Foto: INTS KALNINS | Zdroj: Reuters

Švédové prohrávali 0:1, ale ve druhé třetině se jim krátce po skončení přesilové hry podařilo vyrovnat a ve třetí části zápas zvrátili ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil v početní výhodě Victor Olofsson a poté při power play soupeře Isac Lundeström.

Utkání Švédsko - Slovensko jsme sledovali online.

Do sestavy Slovenska se po disciplinárním trestu vrátili Rosandič a Pospíšil, v brance k reprezentačnímu debutu nastoupil Huska, který začal turnaj až jako trojka.

Jeho spoluhráči byli i díky první přesilové hře aktivnější, Reideborn ve švédské brance byl ale pozorný. Seveřané si v první třetině výraznější šance nevytvořili a sami 53 sekund před odchodem do kabin inkasovali. Po chybné rozehrávce se k puku dostal Cehlárik a jeho tečovaná střela skončila za brankovou čárou.

Na začátku druhé části Švédové viditelně přidali, tlačili se do útoku, gól se jim ale dlouho nedařilo vstřelit. A osm sekund po skončení přesilové hry překonal Husku pohotový Sörensen. Ve 32. minutě mohl otočit stav Frödén, šanci ale nevyužil. Stejně jako později na druhé straně Slafkovský s Liškou.

I ve třetí třetině dlouho kralovali brankáři, v 51. minutě byl ale vyloučen Jánošík a Švédové přesilovou hru využili. Souvislý tlak zakončil tvrdou střelou Olofsson.

Slováci poté měli několik šancí vyrovnat, nakonec ale 13 sekund před koncem potřetí inkasovali. Přesilovou hru povýšili odvoláním brankáře, ani v šesti proti čtyřem ale neskórovali. Naopak po hraničním ataku Hallandera na Lantošiho uzavřel skóre do prázdné branky Lundeström.

Skupina A (Olympic Sports Centre):

Švédsko - Slovensko 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Sörensen (Friberg), 52. Olofsson (Tömmernes), 60. Lundeström (Hallander) - 20. Cehlárik. Rozhodčí: Schrader (Něm.), Tscherrig – Obwegeser (oba Švýc.), Seewald (Rak.). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Mistrovství světa (PLATNÉ K 30. 5. 2021)