Zklamání i hrdost. ‚Klukům není co vytknout, byli jsme blízko,‘ lituje Krejčí

I David Krejčí měl ve třetí třetině čtvrtfinále šanci poslat český tým do vedení. Posila z Bostonu ale neskórovala, a tak národní tým vypadl v prvním vyřazovacím zápase.

Herning Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Krejčí | Foto: Grigory Dukor | Zdroj: Reuters

Davide, co ve vás teď je? Zklamání? Naštvání?
Zklamání. Samozřejmě jsem hrdý na kluky, co jsme tu předvedli. I dnes jsme měli šanci vyhrát, ale ukázalo se, jaký máme charakter v týmu, jací jsme hráči. Byli jsme blízko k vítězství, ale vždycky, když jedeš domů bez medaile, je to strašně smutné. Ale klukům se nedá nic vytknout.

Zápas skončil o gól, ale asi ho nerozhodla jedna individuální chyba?
Zápas mohl jít na obě strany. Utekl nám začátek, ale vrátili jsme se do hry. Bylo tam pár šancí, abychom vedli 3:2, ale to je hokej. Dva dobré týmy a jeden musel jet dneska domů. Bohužel to nevyšlo.

První třetina od českého výběru nebyla dobrá. Nemohlo to být tím, že jste nebyli v zápasovém tempu?
Ani ne. Možná jsme měli trošku víc respektu, než si Američané zasloužili. Vrátili jsme se do hry, po první třetině jsme se dobře připravili, udělali jsme nějaké změny v systému a fungovalo to. Měli jsme šance, ale nevyšlo to.

Ve druhé třetině to byl rychlý hokej, zato ve třetí oba týmy herně zvážněly.
Měli jsme pár šancí v přesilovce, párkrát to bylo do prázdné brány. Já jsem tam měl taky jednu, ale bohužel.

S Davidem Pastrňákem jste přijeli v průběhu turnaje. Jak se vám to teď hodnotí?
Kluci udělali dobrý nástup do turnaje, porazili těžké soupeře. Slováci a Švýcaři, to nikdy není jednoduché. Bohužel jim to uteklo se Švédy, ale pak jsme vyhráli s Rusákama, kolektivní zápas. Další tři zápasy jsme se možná trošku šetřili, bohužel tam třetí gól nepadlo.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme