Když nám to nejde, semkneme se, říká gólman Rittich. Reprezentace spoléhá i na 'sílu kabiny'

Hokejová reprezentace má po dvou zápasech na mistrovství světa zatím jen dva body. Po vítězství nad Slovenskem 3:2 v prodloužení nestačila v neděli odpoledne na Švédsko, kterému podlehla těsně 2:3. Ale výkon národního týmu, zejména v závěrech zápasů, láká fanoušky ke sledování dalších duelů.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rittich v akci proti Švédsku | Foto: Grigory Dukor | Zdroj: Reuters

V obou odehraných zápasech zvedali čeští hokejisté fanoušky ze sedadel. Ne snad proto, že by předváděli nějaké oku lahodící akce, ale proto, že i když jim to třeba herně úplně nešlo, bojovali. Rvali se o puk a soupeře dokázali dostat pod tlak.

„Jsme rádi, že když nám to nejde, semkneme se a podaří se nám to otočit, obrátit, dokopat nebo aspoň trošku zdramatizovat,“ pochvaluje si pro Radiožurnál David Rittich.

Právě vnitřní síla kabiny je velkým příslibem pro další průběh turnaje. „Pomůže nám to, že i když to není ideální, dokážeme se o body servat. Jsme tu mladý mančaft doplněný o starší chlapy, takže kouzlo kabiny tam je,“ je přesvědčen gólman, který byl vyhlášen nejlepším českým hráčem v utkání se Švédskem.

Do kouzla kabiny zatím nechtějí trenéři zasahovat. Raději nechali odehrát tým zápas proti seveřanům s nekompletními útoky a ponechali si volná místa na seznamu hráčů pro šampionát.

Případné doplnění se bude odvíjet od zdravotního stavu dosud pouze trénujícího Robina Hanzla, o kterého trenér Jandač enormně stojí, a hlavně na tom, jak se bude vyvíjet zdravotní stav Martina Nečase.

„Máme nějaké varianty. Uvidíme, jak na tom bude Martin Nečas, podle toho se budeme dál rozhodovat,“ opakuje Josef Jandač.

Jeho tým si v pondělí užívá den volna. Další zápase ho čeká v úterý proti Švýcarsku, Radiožurnál ho odvysílá v přímém přenosu, server iROZHLAS.cz navíc nabídne textový online přenos.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme