Němci se na mistrovství světa dočkali první výhry, Bělorusům změna trenéra nepomohla

Hokejisté Německa na mistrovství světa poprvé vyhráli, když porazili Jižní Koreu 6:1, Švýcarsko si jen pár hodin po porážce od českého týmu spravilo chuť výhrou 5:2 nad Běloruskem.

Kodaň, Herning Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí hokejisté neměli s Jihokorejci problém

Němečtí hokejisté neměli s Jihokorejci problém | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Švýcaři měli na regeneraci po zápasu s českým týmem jen zhruba 17 hodin, přesto proti Bělorusům rychle vedli. Po minutě a půl projel útočným pásmem Nini Niederreiter, jeho střelu ještě běloruský brankář chytil, ale Joël Vermin už zakončoval do prázdné branky.

Vedení běloruského hokeje se během volného dne odhodlalo k netradičnímu kroku, uprostřed turnaje odvolalo trenéra Lewise a proti Švýcarům už ho vedl Sergej Puškov. Dřívější asistent mohl být po 11. minutách spokojenější. Geoff Platt a Alexandr Pavlovič otočili stav na 2:1.

Jenže nešlo o poslední zvrat v zápase. 80 vteřin před první přestávkou vyrovnal z další dorážky Adrighetto a před druhou sirénou opět zajistil týmu helvétského kříže vedení svým druhým gólem Joël Vermin.

Výraznou střeleckou převahu Švýcarska po dvou a půl minutách třetí třetiny potvrdili Enzo Corvi a Timo Meier, který k týmu dorazil ze San Jose. Švýcaři po výhře 5:2 berou tři body, celkem jich v tabulce skupiny A mají už 9, stejně jako Rusové a Švédové, ti ale hráli o zápas méně.

Mistrovství světa - Skupina A (PLATNÉ K 9. 5. 2018)
8. Bělorusko 4 0 0 0 4 4:22 0

Stříbrní medailisté z olympijských her se na mistrovství světa dočkali prvního vítězství až ve čtvrtém zápase. Němci porazili slabou Jižní Koreu 6:1.

Po porážce od USA a prohře v prodloužení s Norskem a Dánskem už Němci museli zabrat, pokud chtěli udržet šanci na postup do čtvrtfinále. V zápase proti Jižní Koreji byli lepší, jenže v první třetině se prosadil pouze Leon Draisaitl přesně po 10 minutách.

Gólový rozdíl narostl až ve druhé dvacetiminutovce. Hned po přestávce využil přesilovou hru Yasin Ehliz, další početní výhodu sice Němci nevyužili, ale z tlaku po ní se prosadil Patrick Hager a na 4:0 upravil přesnou tečí Frederik Tiffels.

Pátý a šestý gól Německa dali ve třetí třetine Ehliz a Seidenberg. Čestný úspěh Jihokorejců zaznamenal tři minuty před koncem Brock Radunske. Německo na šampionátu konečně vyhrálo a v tabulce skupiny B má na čtvrtém místě 5 bodů.

Mistrovství světa - Skupina B (PLATNÉ K 9. 5. 2018)
1. Finsko 4 3 0 0 1 25:5 9
2. USA 3 2 1 0 0 12:4 8
3. Kanada 3 2 0 1 0 21:6 7
4. Německo 4 1 0 2 1 12:12 5
5. Lotyšsko 3 1 1 0 1 9:10 5
6. Dánsko 4 1 1 0 2 7:15 5
7. Norsko 3 0 1 1 1 7:14 3
8. J. Korea 4 0 0 0 4 2:29 0

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít