Česko – Rakousko 4:3. Čeští reprezentanti porazili po velkém boji v závěru rakouský výběr

Národní tým porazil Rakousko 4:3, i když v polovině třetí třetiny vedl už 4:1. Za českou reprezentaci skóroval dvakrát Tomáš Hyka a jednou Filip Chytil a Dominik Kubalík. Za Rakousko se dvakrát trefil Michael Raffl a jednou Konstantin Komarek.

Kodaň (Aktualizováno: 22:46 14. 5. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté po gólu Tomáše Hyky

Česká hokejová reprezentace | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Čeští hokejisté vstoupili do svého posledního zápasu ve skupině skvěle. Už po 31 sekundách vedl po trefě Tomáše Hyky. Ten si našel sražený pokus Dominika Kubalíka a dostal ho za záda Davida Kickerta.

Necelé dvě minuty po něm si připsal první branku v národním dresu Filip Chytil, když tečoval střelu Jakuba Krejčíka a ta tak skončila u horní tyčky, kam Kickert nedosáhl.

Rakušané se dostávali k české brance především díky rychlým brejkům. Český tým na konci třetiny polevil v tempu, toho rakouští hokejisté využili a snížili zásluhou Konstantina Komarka.

Do druhé třetiny Češi vstoupili lépe a na rozdíl dvou branek znovu zvyšoval z mezikruží svou třetí trefou na turnaji Dominik Kubalík. Rakouský tým mohl využít dvě přesilovky, během nich ale ani jednou neohrozili českou bránu.

V první minutě závěrečné části mohl zvýšit Martin Nečas. Po individuální akci vypálil bekhendem, trefil však jenom Kickertův beton.

Pak přišla dlouhá rakouská přesilovka, když byl nejdříve vyloučen Filip Chytil a necelou půl minutu po něm ještě Michal Řepík. Rakušané sice několikrát ohrozili českou branku, ale Pavel Francouz zneškodnil všechny rakouské pokusy včetně toho nejnebezpečnějšího od Komareka.

Na 4:1 zvýšil Tomáš Hyka, když využil přesilovku po vyloučení Thomase Hundertpfunda a trefil se ranou z pravého kruhu. Za minutu snížil Michael Raffl, který si odstavil všechny české beky a propálil Pavla Francouze. Ten samý hráč následně ještě snižoval na 4:3.

Rakousko pak v závěru zkoušel hru bez brankáře, ale to na srovnání nestačilo a Češi tak slaví vítězství 4:3.

Mistrovství světa - Skupina A (PLATNÉ K 14. 5. 2018)