Česko – Rakousko 4:3. Čeští reprezentanti porazili po velkém boji v závěru rakouský výběr

Národní tým porazil Rakousko 4:3, i když v polovině třetí třetiny vedl už 4:1. Za českou reprezentaci skóroval dvakrát Tomáš Hyka a jednou Filip Chytil a Dominik Kubalík. Za Rakousko se dvakrát trefil Michael Raffl a jednou Konstantin Komarek.

Kodaň (Aktualizováno: 22:46 14. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká hokejová reprezentace | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Čeští hokejisté vstoupili do svého posledního zápasu ve skupině skvěle. Už po 31 sekundách vedl po trefě Tomáše Hyky. Ten si našel sražený pokus Dominika Kubalíka a dostal ho za záda Davida Kickerta.

Necelé dvě minuty po něm si připsal první branku v národním dresu Filip Chytil, když tečoval střelu Jakuba Krejčíka a ta tak skončila u horní tyčky, kam Kickert nedosáhl.

Rakušané se dostávali k české brance především díky rychlým brejkům. Český tým na konci třetiny polevil v tempu, toho rakouští hokejisté využili a snížili zásluhou Konstantina Komarka.

Do druhé třetiny Češi vstoupili lépe a na rozdíl dvou branek znovu zvyšoval z mezikruží svou třetí trefou na turnaji Dominik Kubalík. Rakouský tým mohl využít dvě přesilovky, během nich ale ani jednou neohrozili českou bránu.

V první minutě závěrečné části mohl zvýšit Martin Nečas. Po individuální akci vypálil bekhendem, trefil však jenom Kickertův beton.

Pak přišla dlouhá rakouská přesilovka, když byl nejdříve vyloučen Filip Chytil a necelou půl minutu po něm ještě Michal Řepík. Rakušané sice několikrát ohrozili českou branku, ale Pavel Francouz zneškodnil všechny rakouské pokusy včetně toho nejnebezpečnějšího od Komareka.

Na 4:1 zvýšil Tomáš Hyka, když využil přesilovku po vyloučení Thomase Hundertpfunda a trefil se ranou z pravého kruhu. Za minutu snížil Michael Raffl, který si odstavil všechny české beky a propálil Pavla Francouze. Ten samý hráč následně ještě snižoval na 4:3.

Rakousko pak v závěru zkoušel hru bez brankáře, ale to na srovnání nestačilo a Češi tak slaví vítězství 4:3.

Mistrovství světa - Skupina A (PLATNÉ K 14. 5. 2018)