Mistrovství bylo díky hráčům z NHL kvalitnější než olympiáda

Hokejové mistrovství světa skončilo a já musím říct, že mě moc bavilo. Díky hráčům z NHL mělo vyšší kvalitu než nedávná olympiáda.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Richter | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Hráli prakticky všichni, kteří se nedostali se svými týmy do čtvrtfinále Stanley Cupu, byli zdraví a mohli přijet. Třeba nakonec zlaté Švédsko - z hráčů NHL mělo složený skoro celý kádr.

Takže ano, mistrovství světa bylo daleko lépe obsazené než olympiáda. Znát to bylo i na našem týmu, který posílili David Pastrňák, David Krejčí nebo Tomáš Plekanec.

Právě na Švédech a na naší reprezentaci to bylo patrné asi nejvíc. My jsme rozhodně nehráli špatný hokej. Sice jsme po individuálních chybách prohráli ve čtvrtfinále s Amerikou, ale to k hokeji patří a jinak to byl parádní zápas.

Přitom jsme mohli být ještě silnější, kdyby přijel třeba i Jakub Voráček. Ale nemůžu vyčítat hráčům, když po náročné sezoně nepřijedou. Mají za sebou dvaaosmdesát zápasů v základní části NHL a někteří i další utkání v play-off. Nevíte, jak jsou na tom zdravotně, jestli jsou unavení nebo třeba jen chtějí být s dětmi.

Proto smekám před Tomášem Plekancem, že v jeho letech přijel a týmu pomohl. V obranné činnosti pořád patří k nejlepším, což dokazoval v Montrealu i teď po výměně v Torontu.

Vyšší kvalita turnaje se hodně projevila na Německu, které mělo hráčů z NHL jen pár. Přitom na olympiádě, kde hráči ze zámoří hrát nemohli, sahalo po zlatu...

Každopádně úroveň mistrovství jde neustále nahoru. Hodně tomu pomohli právě hráči z NHL. Jsem rád, že jich přijelo tolik.

Pavel Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme