Slovenští hokejisté se trápili s Velkou Británií, ale nakonec slaví. Švédové padli i s Běloruskem

Hokejisté Slovenska vyhráli i druhé utkání na mistrovství světa v Lotyšsku. Po úvodním vítězství nad Běloruskem (5:2) udolali v utkání základní skupiny A, v níž je po dvou duelech bez bodového zisku český tým, Velkou Británii 2:1. Švédové prožívají špatný vstup do turnaje, když po Dánsku nestačili ani na Bělorusko po výsledku 0:1. Kazachstán si vyšlápl na Finsko, které porazil 2:1 po nájezdech. Norové přehráli Itálii 4:1. Kanada podlehla USA 1:5.

Riga (Aktualizováno: 17:51 23. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velká Británie - Slovensko 1:2

Slováci po úvodním vítězství nad Běloruskem chtěli potvrdit roli favorita i proti dalšímu outsiderovi, proti ostrovnímu soupeři se ale nakonec pořádně nadřeli. Přitom do vedení šli svěřenci kouče Craiga Ramsayho už po 25 sekundách zásluhou Hrivíka.

Je to jednoznačně i moje vina, přiznává trenér českých hokejistů Pešán. Přijdou změny v sestavě

Pak už ale Slováci hledali recept na výborného brankáře Bownse marně, byť jen během první třetiny na něj vyslali sedmnáct střel. Britové naopak slovenskou branku téměř neohrožovali, přesto se jim zničehonic podařilo vyrovnat. Na začátku druhé třetiny se k dorážce dostal Kirk a bylo to 1:1.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho, už v 25. minutě totiž vrátil Slovensku vedení Lakatoš, který se trefil přesně do horního rohu branky. Další góly už favorit nepřidal a ani Britové už skórovat nedokázali, a tak Slovensko může slavit druhé vítězství na turnaji po výsledku 2:1.

Švédsko – Bělorusko 0:1

Švédové patří k tradičním favoritům turnaje, letos se jim ale vstup do šampionátu hrubě nepovedl. V prvním utkání nestačili poprvé v historii velkých akcí na Dánsko a ve druhém zápase prohráli i s Běloruskem, dalším z outsiderů.

Jediný a zároveň rozhodující gól zápasu dal v úvodu první třetiny German Něstěrov, který využil přihrávky Stefanoviče a poslal puk do odkryté branky. Švédové dobývali běloruskou obranu marně a gólmana Dannyho Taylora ani jednou nepřekonali.

Bělorusko bude dalším soupeřem českého týmu, zápas je na programu v pondělí od 19.15. Švédy čeká v úterý souboj se Švýcarskem.

Mistrovství světa v hokeji v Rize – skupina A (Olympijské sportovní centrum):
Velká Británie – Slovensko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Kirk (Perlini, Richardson) - 1. Hrivík (Lantoši), 25. Lantoši (Cehlárik). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Gouin (Kan.) – Constantineau (Fr.), Oliver (USA). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Bez diváků.

Švédsko – Bělorusko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 41. Něstěrov (Stefanovič, Lopačuk). Rozhodčí: Heikkinen, Vikman - Nikalainen (všichni Fin.), Zunde (Lot.). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Mistrovství světa (PLATNÉ K 23. 5. 2021)

Kazachstán – Finsko 2:1 po náj.

Kazaši dokázali v sobotu v nájezdech udolat domácí Lotyše, a ve svém druhém zápase si vyšlápli dokonce na obhájce titulu z Finska. I tentokrát se rozhodovalo v nájezdech, když po třetí třetině i po prodloužení svítilo na ukazateli skóre 1:1.

Hlavním hrdinou zápasu byl brankář Nikita Bojarkin, který pochytal 50 střel i tři nájezdy v rozstřelu. Rozhodující pokus proměnil Nikita Michajlis.

Kanada – USA 1:5

Kanada nestačila v zámořském souboji na Američany a po dvou zápasech má na kontě 0 bodů a jen jeden vstřelený gól.

Američané se poprvé prosadili v osmé minutě a během druhé třetiny pak přidali další tři branky. Za Kanadu pak sice necelých devět minut před koncem snížil Comtois, ale poslední slovo měl Tennyson, který upravil na konečných 1:5 pro USA.

Norsko – Itálie 4:1

Norové si spravili chuť po porážce s Německem proti Itálii. Za vítězstvím vykročili v 11. minutě, když se po rychlém protiútoku prosadil Trettenes.

Seveřané měli i nadále převahu a ve druhé třetině si i díky přesilovkám vytvořili další šance, které přinesly branku Olsena a druhou trefu Trettenese, takže před poslední částí platilo skóre 3:0.

Hned po druhé přestávce definitivně uklidnil Nory Trettenes, který zkompletoval hattrick. Italové už zvládli jen korigovat skóre na konečných 4:1 díky Frankovi.

Skupina B (Arena Riga):
Norsko – Itálie 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Trettenes (Olden, Lesund), 26. Rosseli Olsen (K.A. Olimb, Espeland), 37. Trettenes (Olden, Lindström), 41. Trettenes (Lesund, Lindström) - 52. Frank (Andergassen, Marchetti). Rozhodčí: Frandsen (Dán.), Björk - Lundgren, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 1:4, navíc Giliati (Itálie) 10 min. Využití: 2:0. Bez diváků.

Kazachstán – Finsko 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Panjukov (N. Michajlis) , rozhodující nájezd N. Michajlis - 34. Lundell (Lindbohm, Ruohomaa). Rozhodčí: Romasko (Rus.), Sidorenko – Lazarev, Šalagin (všichni Běl.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

Kanada – USA 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Comtois (Beaudin) - 8. Robertson (Garland), 22. Clendening (Hellickson), 24. Moore (Robertson), 39. Moore (Garland), 58. Tennyson (Clendening, Labanc). Rozhodčí: Schrader (Něm.), Sternat - Seewald (oba Rak.), Obwegeser (Švýc.). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Bez diváků.

1. Německo 2 2 0 0 0 14:5 6
2. Kazachstán 2 0 2 0 0 5:3 4
3. Lotyšsko 2 1 0 1 0 4:3 4
4. Finsko 2 1 0 1 0 3:3 4
5. USA 2 1 0 0 1 6:3 3
6. Norsko 2 1 0 0 1 5:6 3
7. Kanada 2 0 0 0 2 1:7 0
8. Itálie 2 0 0 0 2 5:13 0

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít