Hokejové mistrovství světa bude mít příští rok nečekaného účastníka, mezi elitu se vrátí Britové

Britští hokejisté nečekaně ovládli divizi IA mistrovství světa a spolu s Itálií se představí mezi hokejovou elitou na příštím šampionátu na Slovensku. V posledním zápase dokázali Britové porazit domácí Maďarsko 3:2 po samostatných nájezdech.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britové se představí na příštím mistrovství světa v hokeji na Slovensku (ilustrační foto). | Zdroj: Reuters

Dramatický boj o postup v divizi IA v Budapešti rozhodl v závěrečném kole útočník Robert Farmer, který 15 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal v zápase Maďarska s Británií na 2:2. Zarmoutil tím nejen domácí, ale i kazašský tým, oba by v případě maďarského vítězství postoupily ze čtveřice devítibodových týmů.

Konečná tabulka skupiny A divize I mistrovství světa hokejistů v Budapešti:
1. Velká Británie 5 3 1 0 1 16:15 11

2. Itálie 5 3 0 0 2 15:11 9

3. Kazachstán 5 3 0 0 2 18:10 9

4. Maďarsko 5 2 0 1 2 9:14 7

5. Slovinsko 5 2 0 0 3 15:15 6

6. Polsko 5 1 0 0 4 11:19 3

Pro hráče Spojeného království je to historický úspěch, vždyť mezi hokejovou smetánkou se představili naposledy v roce 1994. Ještě loni přitom hráli Britové ještě o skupinu níž v divizi IB. Tu ale vyhráli a triumf přidali i letos. Až za nimi skončili reprezentanti Slovinska či Kazachstánu.

Nečekaný vítěz turnaje v Budapešti si postupně poradil se Slovinskem, Polskem, Itálií a v posledním zápase po samostatných nájezdech porazil i Maďary. Jedinou porážku schytala Británie od Kazachstánu.

Ještě ve 30. letech minulého století Velká Británie patřila mezi hokejovou elitu, na olympijských hrách v Lake Placid v roce 1936 dokonce Britové získali zlaté medaile. Po druhé světové válce ale přišel pád a britská reprezentace jen čtyřikrát hrála mezi nejlepšími.

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme