Martin Procházka: Nebýt Pastrňáka, tak medaili ze šampionátu nemáme. Byl základem úspěchu

Jaké bylo hokejové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách? Aktuální dojmy z bronzového úspěchu českého týmu přináší hokejový expert Radiožurnálu Sport Martin Procházka. Kdo zářil v týmu trenéra Kari Jalonena? Proč rozhodčí v nejdůležitějších zápasech tak často chybovali? Poslechněte si aktuální díl pořadu, který hodnotí právě skončený světový šampionát, jenž přinesl českému hokeji vytouženou medaili.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák

David Pastrňák | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si Čistou hru Martina Procházky, ve které se hodnotí hokejový šampionát ve Finsku

Momentů, které stály za českým úspěchem, je určitě více. Martine, jaký je podle tebe ten hlavní?
Nejzásadnějším faktorem byl přílet Davida Pastrňáka, který první lajnu posunul ještě o level výše. Do elitní formace se hned zapracoval a určitě byli nejlepším útokem na šampionátu. Troufnu si tvrdit, že nebýt Davida, tak medaili nemáme.

Naplnil trenér Kari Jalonen svoji misi?
Myslím si, že ano. Po deseti letech se přivezla medaile, což je nejdůležitější. Výkony sice nebyly nejpřesvědčivější, ale vytoužený výsledek přišel. Překvapil mě tím, jak dokázal trenér dát týmu klid a stále mu důvěřoval. Neměnil formace a stále hráčům dodával potřebné sebevědomí. Nechal kluky být a oni to zvládli, což bylo jedno z nejdůležitějších rozhodnutí.

Čeští hokejisté přivezli ze šampionátu bronzovou medaili, ale zároveň podlehli Švédsku, Finsku, Rakousku a vysoko i Kanadě. O čem to vypovídá?
Stále máme obrovský odskok od Finů a Kanaďanů, což potvrdily výsledky právě na šampionátu. Ke kvalitám elitních celků nám ještě chybí, aby čeští hráči výkonnostně dozráli.

Proč se v posledních letech na vrcholných akcích nedaří Švédům? Co stojí za kralováním Finů na mezinárodním hokejovém poli? Jak si expert Radiožurnálu Sport užíval atmosféru přímo v dějišti šampionátu? Poslechněte si názory Martina Procházky.

Ondřej Váchal, Filip Šedivý, Martin Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme