‚Pohoda v kabině i kvalitní fanoušci.‘ Trenér hokejistů Říha neskrývá důvody ke spokojenosti

Jestli máme potvrdit nějakou kvalitu, tak je jedno, na kterého soupeře narazíme. To jsou slova trenéra české hokejové reprezentace Miloše Říhy, který v rozhovoru s reportérem Janem Suchanem v pořadu Host Radiožurnálu Sport chválí hráče, české i slovenské fanoušky a atmosféru celého mistrovství.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Říha při rozhovoru s moderátorem Janem Suchanem | Foto: Miloslav Hamřík

Čeští hokejisté mají poté, co Rusko porazilo Lotyšsko, čtvrtfinále na mistrovství jisté. Ještě je ale čeká Rakousko a Švýcarsko. Co všechno udělalo na mistrovství Miloši Říhovi radost? Především přístup hokejistů k tréninku a zápasu, disciplína a pohoda v kabině.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co těší a co trápí na hokejovém MS trenéra reprezentace Miloše Říhu?

„Máme mítinky s hráči každý den, kdy si zhodnotíme zápas, připravujeme se na trénink, na soupeře,“ popisuje, že hráči většinou vědí, co mají dělat a rychle reagují.

Pravidla jsou podle Říhy určená tak, že před a po tréninku nebo zápase může každý diskutovat, o čem chce. Během zápasu ale mají hlavní slovo trenéři.

„Hráči spolu komunikují a to je neskutečně důležité pro tým,“ dodává s tím, že mezi mladšími a staršími hráči rozdíly nedělá.

A když přijde řeč na zápas s Rusy, tak připouští, že kvůli tomu se trochu trápil, ale na každém mistrovství nějaký ten zápas „blbec“ musí být.

Trenér si také pochvaluje atmosféru na mistrovství, Bratislava žije hokejem. „Strašně nám fandí i Slováci. Myslím si, že takový servis a takovou kvalitu jak našich, tak slovenských fanoušků, to žádné mužstvo tady nemá,“ uzavírá.

Jan Suchan, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme