Francouze jsem nezkoumal. Stačí mi, že máme jednoho v kabině, usmívá se David Rittich

Čeští hokejisté v neděli na světovém šampionátu nastoupí proti Francii. Znovu tak budou plnit roli favoritů. Právě tyhle zápasy nemají rádi brankáři, kteří někdy dlouhé minuty čekají na pořádný zákrok.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rittich | Zdroj: ČTK

„Ono to není těžké na koncentraci. Větším problémem je to, že je ten gólman zmrzlý a nohy bolí trochu jinak, než když na něj střílí. Je potřeba zůstat do zápasu stále motivovaný, nějak se v té bráně hýbat a být připraven, když přijde střela,“ vysvětluje Radiožurnálu David Rittich

Jako rodilý mluvčí. 'Když jsme loni vyhráli titul, odmoderoval jsem celé náměstí ve finštině,‘ říká Hrachovina

Číst článek

Na něj v pravidelném střídání českých gólmanů na šampionátu vyšla řada pro utkání s Francií.

Právě udržet motivaci bude pro něj v duelu s papírově slabším soupeřem zřejmě nejdůležitější úkol. A k němu nepotřebuje ani detailní znalost jednotlivých hráčů týmu ze země galského kohouta. Když si má vzpomenout alespoň na jméno jednoho z hokejistů, nevybaví se mu žádný.

„Nemám páru vůbec. Nikoho konkrétně si nevybavuji, Francouze jsem nějak nezkoumal. Mně stačí, že máme jednoho F/francouze v kabině, to je dost už,“ připomíná v žertu David Rittich svého kolegu v reprezentační bráně Pavla Francouze.

Nějaké ty znalosti o týmu soupeře v nedělním zápase ale přeci jen má. Ví, že jsou z outsiderů skupiny jasně nejsilnějším celkem a že hrají důrazný méně technický hokej.

„Nechci říct něco špatně, ale postrádají kvalitu v technice, a tak se to snaží nahradit něčím jiným. My se na to musíme připravit, máme video, takže budeme vědět, co hrají. Někteří kluci proti nim hráli už v přípravě,“ uzavírá brankář národního týmu.

Zápas Česko Francie začne v Royal aréně v 16 hodin a 15 minut. Stejně jako přímý přenos Radiožurnálu a online reportáž iROZHLASu.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme