‚Italové nehrají tak špatně, jak to vypadá.‘ Jaškin při závěrečné kanonádě těsně přišel o hattrick

Hokejová reprezentace rozdrtila na světovém šampionátu Itálii 8:0. Ve svém první startu na mistrovství světa se gólově prosadil Milan Gulaš. Své dvě první branky na šampionátu dal i Dmitrij Jaškin, který byl dokonce blízko hattricku, nepovedené střely litoval v rozhovoru pro Radiožurnál.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dmitrij Jaškin dal Itálii dva góly

Dmitrij Jaškin dal Itálii dva góly | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Itálii jste porazili 8:0, ale Italové nehráli tak špatně, jak se o nich před zápasem tradovalo?
Výborně bruslí a hrají hodně na brejky. Rychlostí nás hodněkrát přehrávali, ale prostě tam není hokejovost, kterou postrádají. Myslím, že nehrají tak špatně, jak to vypadá na výsledcích.

Češi přestříleli Itálii 8:0. Poprvé skóroval Gulaš, dvě branky vstřelili Jaškin a Frolík

V první třetině se zdálo, že si s nimi hrajete, ale dali jste pouze jeden gól. Na začátku druhé třetiny zase měli oni tři gólovky.
Určitě. Začalo to až gólem od Gudyho (rána Radka Gudase z vlastní poloviny, pozn. red). Vystřelil na bránu a padlo to tam, tak se to musí hrát. Střel jsme měli na konci asi 50, tak se to musí hrát, musí chodit střely. Když si to předáváme, vznikají brejky a to není ideální.

Dva z osmi gólů jste dal vy. První po parádní práci Filipa Chytila. Oddychl jste si, když jste trefil k tyči?
Určitě. Šancí tam za poslední zápasy moc nebylo, dneska jich bylo dost, tak jsem rád, že jim pár spadlo.

Měl jste blízko k hattricku, ale Zanetti vymetl puk směřující do branky. Mrzelo vás to?
Zamrzí to, ale střela se mi nepovedla tak, jak bych chtěl. Bylo to moc pomalé a byl tam bek. Třeba jsem si to nechal na příští zápas.

Ten bude proti Rakousku. Bude to podobný zápas, nebo budou Rakušané víc kousat?
Ty týmy jsou bruslivé a hodně dobře fyzicky vybavené. Bude to stejné.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít