Němci budou silný soupeř, musíme zlomit jejich defenzivu, říká před čtvrtfinále Kubalík

Čechům se na hokejovém šampionátu daří. Snad až nad očekávání dobře. „Kromě zápasu s Rusy, který nám nevyšel, předvádíme slušný a hezký hokej. Kéž by to takhle pokračovalo dál,“ říká v rozhovoru s Miroslavem Burešem na Radiožurnálu Sport útočník Dominik Kubalík.

host radiožurnálu sport Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník národního týmu Dominik Kubalík

Útočník národního týmu Dominik Kubalík | Zdroj: Profimedia

Rusové zatím projíždějí hokejovým šampionátem jako nůž máslem. Neporazil je dosud nikdo – včetně jinak mimořádně úspěšného českého týmu. Mohou vůbec na letošním šampionátu Rusové najít vyrovnaného vyzyvatele?

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor o hokejovém MS

„Myslím, že určitě. Musí se na ně najít recept. Je to ale tým, který se určitě porazit dá,“ soudí útočník národního týmu Dominik Kubalík.

Mnohem víc než Rusy, se kterými se případně znovu potkají až ve finále, se teď ale čeští hokejisté zabývají Německem. Právě s tím se totiž utkají už ve čtvrtek ve čtvrtfinále.

„Je to velmi silný a urputný soupeř, velmi dobře bruslařsky připravený. Hrají i výborně systémově, opírají se o výborného gólmana. Jejich defenzivu budeme muset zlomit,“ naznačuje taktiku Kubalík.

Dominik Kubalík v rozhovoru s Miroslavem Burešem během hokejového mistrovství světa | Foto: Miloslav Hamřík | Zdroj: Český rozhlas Radiožunál

Šampionát plný branek

On sám zatím dal na šampionátu čtyři góly, u dalších šesti asistoval. Nejproduktivnějším hráčem českého týmu ale není – možná i proto, že se na turnaji v Bratislavě objevují hodně vysoké výsledky proti slabším týmům.

„Minulý rok tolik gólů nepadalo,“ potvrzuje hokejista. „Na druhou stranu si v zápasech může člověk zkusit přesilovky i oslabení, člověk se do toho víc tlačí. Když tým vyhrává třeba šest nula, druhý tým pak zpomalí.“

„Třeba do zápasu se Švýcary jsme po dvou vysokých výhrách měli opravdu vysoké sebevědomí,“ dodal Kubalík.

Jsou čeští hokejisté opravdu tak dobrá parta, jak to vypadá? A jak se český reprezentační tým v posledních letech změnil? Poslechněte si celý rozhovor s Dominikem Kubalíkem v pořadu Host Radiožurnálu Sport.

Miroslav Bureš, als Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme