Mezi deseti nejnavštěvovanějšími. Hokejový šampionát na Slovensku diváky zajímal

Dosavadních 60 zápasů hokejového mistrovství světa na Slovensku z celkem 64 navštívilo 434 513 diváků. V průměru 7241 na utkání. Šampionát se tak s jistotou zařadí do desítky nejnavštěvovanějších mistrovství světa v historii. Nejvíce fanoušků vidělo zápasy českého týmu, který navíc postoupil do závěrečných bojů o medaile.

Bratislava/Košice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plná hala Čechů, jako na každém zápase | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Do hlediště Zimního stadionu Ondreje Nepely by mělo zavítat během posledního víkendu přes 36 tisíc diváků, celková návštěvnost tak nejspíš vyšplhá k hranici 470 tisíc. Turnaj v Bratislavě a Košicích by se tím stal devátým divácky nejsledovanějším šampionátem historie.

Dosavadních osm zápasů českých hokejistů vidělo z tribun 72 249 diváků, v průměru 9031 na zápas. Druzí v pořadí jsou další semifinalisté Rusové. Na sbornou - jednoho z největších favoritů na zlato přes startem turnaje - přišlo průměrně 8707 diváků.

Rekord v celkové návštěvnosti, ale i co se průměru na zápasy týká, má v držení mistrovství světa v roce 2015 v České republice. Tehdy v Praze a Ostravě na 64 utkání turnaje zavítalo 741 690 diváků, což je v průměru 11 589 na zápas.

Jak bylo definitivně potvrzeno v pátek, v roce 2024 se šampionát do České republiky opět vrátí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme