Můžeme si za to sami, litoval Čiliak. V zápase o naději vytvořili Slováci Němcům domácí atmosféru

Slovenští fandové si budou muset v play-off mistrovství světa hledat jiného favorita – tedy pokud je bude turnaj ještě zajímat. Domácí výběr po zpackaných závěrech zápasů s Kanadou a Německem skončí už po základní skupině. Definitivní razítko tomu dala výhra Američanů nad Německem.

Košice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští fanoušci vytvořili Němcům téměř domácí atmosféru | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Cesta ke slovenské naději na čtvrtfinále vedla přes ztráty USA, a tak slovenští fandové vytvořili Němcům v Košicích domácí prostředí. V závěru za stavu 3:1 pro Američany už byla hala tichá.

Slováci se na šampionátu do čtvrtfinále nepodívají. Rozhodla o tom výhra USA nad Německem 3:1

Číst článek

„Jsem plný emocí. Čekal jsem, že to dopadne ve prospěch Němců, ale bohužel. Hráli dobře. Aspoň to neskončilo pískotem a Slováci si zachovali nějakou kulturu,“ litovali po zápase na Radiožurnálu slovenští fanoušci.

Zápas na tribunách košické arény sledovala i trojice slovenských reprezentantů. Zatímco obránci Michal Čajkovský a Marek Ďaloga odešli s podmračeným výrazem a i přes opakované prosby bez jediného slova, Marek Čiliak pár slov utrousil.

„Jasně že jsme byli nervózní, to byl asi každý. Ale nevyšlo to, můžeme si za to sami,“ popsal gólman Komety Brno pocity Slováků nejen na tribuně.

Proti všem

Američané tak cestou na druhé místo tabulky skupiny A porazili dva soupeře najednou. Vedle Němců také pořádající fanoušky.

„Pro nás je to samozřejmě velké vítězství. Jo, je mi líto, že kvůli tomu končí domácí, Slovensko uspořádalo vynikající šampionát, fanoušci jsou tady úplně skvělí, i když jsem tentokrát cítil, že kromě soupeřů na ledě bojujeme i proti skoro všem těm lidem na tribuně,“ všiml si obránce Noah Hanifin.

„Ale tak to prostě je, tohle musí hokejista hodit za hlavu, teď jsme šťastní, že jsme vyhráli a už se soustředíme na utkání s Kanadou,“ dodal americký bek.

Že by ale zbytek šampionátu Slováci jen odklouzali, to nehrozí. „Je jasné, že to chceme pro lidi zvládnout,“ prohlásil Čiliak. Slováky ještě čeká zápas s Dánskem, ten ale bude jen pro fanoušky. Už dopředu je jasné, že Slováci skončí pátí a Dánové šestí.

Tomáš Lörincz, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme