Ubytování hokejistů? Kromě českého týmu bydlí téměř na stadionu i Švédsko, říká Igor Nemeček

Obě haly, ve kterých se hraje letošní mistrovství světa v ledním hokeji, praskají ve švech. I na méně atraktivních zápasech se najde minimum prázdných sedaček. Jak je s dosavadní organizací šampionátu spokojený ten, který za ni nese plnou zodpovědnost? „Mistrovství probíhá podle našich představ,“ říká Radiožurnálu šéf organizačního výboru Igor Nemeček.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Igor Nemeček v rozhovoru s moderátorem Vojtěchem Bidrmanem | Foto: Miloslav Hamřík

První týden dělalo trochu problém počasí, na jeden den se musela uzavřít fanzóna v Košicích. „Teď se to ale zlomilo a věřím, že počasí vydrží do konce mistrovství,“ popisuje Igor Nemeček, který má na starosti zabezpečení stadionu, zařízení, fanzóny a také ubytování hokejistů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zákulisí organizace hokejového mistrovství přibližuje šéf organizačního týmu Igor Nemeček

Na každém mistrovství koluje celá řada historek o bizarních požadavcích jednotlivých týmů. Bylo něco takového i letos?

„Jako organizační výbor musíme splnit základní požadavky, které jsou dané regulemi IHF, to znamená určitý počet jedno- a dvojlůžkových pokojů. Ale týmy mají mnohem více hráčů a členů realizačního týmů, takže si to navyšují,“ říká.

Hokejové reprezentace jsou obecně zvyklé na čtyřhvězdičkové hotely, nejdůležitější je přitom strava, která je jiná než u běžného hotelového hosta. „Bazírujeme na tom, aby bylo dostatek,“ popisuje s tím, že za půldruhého týdne nebylo stížností na ubytování a stravu.

‚Pohoda v kabině i kvalitní fanoušci.‘ Trenér hokejistů Říha neskrývá důvody ke spokojenosti

Číst článek

V Bratislavě je sedm týmů ubytovaných v okolí jednoho kilometru kolem stadionu, takže mohou jít pěšky. A podobně tomu je v Košicích. Tam jsou všechny týmy ubytované ve dvou velkých hotelech, rovněž nedaleko stadionu.

K těm, kteří si pochvalují, že to mají z hotelu kousek na trénink a na zápasy, patří i čeští hokejisté. „Kromě českého týmu se dá říci, že téměř na stadionu pobývá i Švédsko,“ uzavírá. 

prh, vbi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme